Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik pěněz ročně protopíte plynem?

Zajímalo by mě, jaký máte kdo náklady na topení plynem.
Já plynem topím, vařím na něm a ohřívám vodu (průtokový ohřívač v kotlu), byt velikosti 3+kk, obytná plocha 61 m2, novostavba, zateplená. Dal jsem si měsíční zálohu 1500Kč - a právě nevím, jestli to není málo. Když teď sleduju zprávy o zdražení, tak přemejšlím, jestli nezvednout zálohu.

Díky za názory.

Neřešil bych to, lepší doplácet a do tý doby než jim doplatím, tak nechat penízky někde slušně úročit.
Oni si sami řeknou o doplatek.
V případě snahy ze strany dodavatele plynu s cílem navýšení plateb, bych tvrdil, že odběr budu mít v dalším období menší s cílem opětovného doplatku.
Proč platit předem a pak si případně nechat vracet ...?
Děláte si zbytečné starosti. Zkusil bych si psát týdenní spotřebu - časem z toho vyjde statistika +- autobus ...
;-)

Já to chci řešit. Raději budu dávat větší zálohy a pak mi spadne do klína přeplatek, než pak čučet na složenku na doplatek a s prázdným účtem je pak těžký pořízení.
A neodpověděl jsi mi na původní otázku: Kolik protopíš doma ty? Či bydlíš u rodičů a neřešíš to?

To je teda pekna kravina - tesit se, ze mi nekdo po roce vrati MOJE penize !!! chacha. Jednoznacne je lepsi platit zalohy mensi, nez vetsi. Proc bych mel proboha nekomu zadarmo pujcovat moje penize??? Kde zijete ?!
Nedoplatek lze resit potom klidne i ve vice splatkach, teda pokud si na to neodkladate v prubehu roku. Soudny clovek s tim ale ma pocitat.

Jinak dum 150m2, plynove topeni 12ks, varime plynem a vodu na koupani tez ohrivame plynem a stoji to rocne 24.000,- Kc

Pročpak kravina? Lze to brát jako formu spoření, kdy se člověk prostě přinutí za každou cenu odložit pár korun. Toto je naprosto individuální, já považuji vrácení přeplatku za lepší případ, než nedoplatek, protože se může stát, že na ten nedoplatek nebudu mít, v životě se stávají různý věci.

A ještě k tomu nedoplatek na splátky? Sorry, ale asi bych z toho měl žaludeční vředy, nemám rád cokoliv na splátky, mimo půjčky na bydlení.

A když už jsi otevřel starý téma, tak aktualizuju svoje počty.
Vloni - 2008 - 2009 (od června do června) náklady na plyn asi 12000Kč
Letos - 2009 - 2010 (od června do června) náklady na plyn asi 9000Kč
Nějak nám to kleslo :-) a to jsme netopili nijak míň, ale naopak stále, bo žena byla se synkem doma a v bytě nekolísala teplota (netřeba znovu roztápět byt).

Dobrý den,dcera bydlí v čtyřbytovce okolo 70m,plynosilikát,jinak nezatepleno,přízemí,podsklepeno,plastová okna,radiátory korádo,termostat pt10,kotel kombinovaný s vodou,vaření plyn,denní spotřeba max 8kubíků,když beru v potaz kubík 11kč a topnou sezonu šest měsíců,tak mě vychází 1320kč měsíčně,myslím,že se do toho vejdete,když se jedná o zateplenou stavbu.Chodějí oba do práce,takže přes den topí méně.Jo,čím víc sousedů,tím méně financí,já bydlím sólo ve vilce na rohu,když to fouká,tak se počítadlo točí.

možno neskoro ale neda mi napísať moje skusenosti.
Ja mam 3.izbový byt,2.poschodie,vonkajší.Za 6.rokov som v priemere za rok spotreboval od 1600 až do 1800m3 plynu, podľa toho aky je chladný rok.Posledné dva roky okolo 1600m3. Ohrievam vodu,kurim. V byte teplota max 22,5°C a to od 18:00, do 18:00 21°C.Teraz si možeš prepočitať na česke. koľko platite za m3 plynu.Cenu určite najdeš na Webe.

RD, siporex 30cm, žádné zateplení. Okna dřevěná (ale žádné komunistické "stavebniny", nýbrž pečlivá ruční výroba na zakázku ze suchého dřeva), s kovotěsem. Podkrovky izolované 2x5cm polysterénem, mezi tím rotaflex nebo prefizol, zespodu podbité dřevěným záklopem a obložené dřevem nebo přes rabicové pletivo zaomítané. 70% podsklepené, 30% garáž.

Kotel ETI 45 (Maďarsko), nucený oběh, kombinovaný bojler (el/topení, v současné době ohříváno celoročně topením - samotížka, zavřené duomixy do zbytku baráku) 180 litrů, 18 radiátorů (hliník), z toho 4 trvale zavřené. Kuchyň pouze elektřina.

Loni (do jara 2008) jsem platil 32 tisíc.

Topíme ale hodně divně. Jelikož s manžekou nikam do práce nechodíme minimálně 15 let a úřadujeme z domova, musíme tomu přizpůsobit topný režim. Navíc, kotel máme hodně předimenzovaný. Topím tak, že ručně zapínám/vypínám jak kotel, tak oběhové čerpadlo podle potřeby (ručně... no el. spínači, ale žádná automatika, hodiny, komexterm...). Něco i ukočírujeme termostatickými ventily. Při vypnutí samozřejmě v kotli pořád hoří věčný plamínek, ale kotel i při poklesu teplot nesepne.

Je velký rozdíl u plynového kotle s tzv. věčným plamínkem.....zkoušel jsem to u kotlů s a bez /se zapalovačem/ plamínku a bez "plamínku" dělal rozdíl asi 400-600 m2 plynu za rok....ušetřením tohoto plynu se dostaneme na celkem vysoká čísla v penězích.....kdybych to nezkoušel tak bych tomu nevěřil !!!:i:

Dobrý den,jen takový dodatek,když topíte jakýmkoli jiným palivem než plynem,uhlí a dřevo a máte kotelnu v domě,tak narůstají náklady na úklid ,mycí prostředky,častěji malujete a podobně a to si většina lidí nepřipouští.

Zdravím, nový RD, podkrovní, porotherm 44 + 10 cm polystyren, 200 m2 obytná plocha, použití na ohřev vody, topení a vaření - vytápí se tak 180 m2 na noc 19 a den tak 21-22,5°C podle nálady centrální termostat, minulý rok kdy probíhala kolaudace a nebyl celý rok a bohužel taky bez termostatu takže kotel několik měsíců zapnutý pořád furt protopeno 16 tis Kč, teď zálohy 1000 Kč ... cca do měsíce by mělo přijít roční účtování tak pak řeknu jak hodně jsem se divil nad účtem:)

Když už tady někdo exhumoval můj dred, tak sem dopíšu zkušenost po dvou letech bydlení.
Za loňský rok, kdy jsem platil 1500Kč zálohy, nám asi přes 6 tisíc vrátili, tedy vychází to na 12 tisíc ročně. Další vyúčtování asi bude kapánek dražší, bo synek je malej a potřebuje teplo, tak musíme holt víc topit.

To je slušný, ovšem je to byt a novostavba. Já ve starým zrekonstruovaným baráku (částečně zateplené stropy a podlahy) platil nejmíň 4 tisíce za celej rok, to jsme topili dřevem, zima byla mírná. Minulou sezónu dřevo nebylo, topilo se plynem a zima byla ještě v květnu. Navíc zdražili plyn, takže celkový účet za rok 39000!! ::) Za 7 let 2 největší extrémy.

A jestli ti to pomůže mám hypotéku skoro na 2 mega:-),nedám-li měsíčně alespoň 30 táců společně s paní co se mnou žije:-)dohromady,nežijem,museli bychom do lesa i s dětmi na kořínky.a samozřejmě při té přiležitosti bych naďál pár metrů dřeva:-)
plynem taky občas topím