Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopanie studne

Potrebujem vykopat na zahrade studnu asi 5m hlboku z betonovych skruzy o priemere 100 az 120 cm. Poda je ilovita. Chcem sa spytat na sposob kopania a ci treba nejake povelenia a podobne. Pokial viem kope sa tak ze sa skruze podkopavaju a pomali to cele klesa dolu. Tym to chrani kopajuceho pred zavalom. Chcem sa ale poinformovat ako na to -hlavne koli bezpecnosti. Platit za to zaidnej firme nemienim. Kopat este zvladnem.
A nemusite mi pisat ze take nieco by mali robit ludia ktory maju potvrdenia o tom ze to robit mozu a neviem jake dristy.

Tak to ti nezávidím, absolvoval jsem to jednou v písečné půdě a stačilo. Začni kopat bez skruží co to jen půjde a širší díru aspoň o šířku lopaty na každé straně.
Jak to začne být nezdravé,(je na to předpis od jaké hloubky se má "pažit" aby to nespadlo) dejte skruže na sebe a pak už jeďte uvnitř. Musíš si pořídit krátkou lopatu a krumpáč šikovná ba skoro nezbytná je bytelná trojnožka(skruž je velmi těžká!! nad dírou, s hupcukem(lanový zvedací"hever") na skruže a s kladkou na vytahování hlíny v kýblu.
Skruže jsme spuštěli pomocí trojháku chyceného zevnitř skruže. Byly to jakoby tři háky na stěhování po 120° otočně uchycené aby šly dát do různých velikostí skruže a po vyndání se svěsily těsně vedle sebe na hlavní oko, takový svařenec.
Dál trámky co unesou skruž a dost dlouhé přes díru, podlážky co se dají na ty trámky, aby se dalo zajet nad díru k manipulaci s kýblem hlíny, na nějaké houpání zapomeň. Dost místa na vykopnou zem a vozit raději dál, ono to dost přibývá. Budeš mít mokrá a studená záda, neb se budeš otírat zadkem o mokrou skruž až budeš podhrabávat.
Jak se začne stahovat voda, musíš mít ponorné čerpadlo pokud by jí bylo víc, aby ti nenateklo do holinek.
Není to hezký pocit, když se zamyslíš nad pádem kýble s hlínou na hlavu a není kam uhnout v té díře.
Nejblbější je když se to začne sunout ke straně a všimneš si pozdě a díra je už šikmo. Skruže vzít velké, ona i ta 120tka je dost malá když jsi uvnitř.
A MÍT NĚKOHO, KDO SE V TOM TROCHU VYZNÁ, JE TO DOST O ÚSTA. ŽÁDNOU FRAJEŘINU.

Dobrý den,asi před dvaceti lety jsem byl u známého a zrovna hloubili studnu.Měli na to takovýto aparát,je ne obrázku.Thali to vrátkem přes kladku na trojnožce,vrátek měl navíjecí buben řešen tak,že šel odjistit,takže hloubící zařízení padalo volným pádem,šlo to opravdu dobře,trubka po každém spuštění byla poměrně dost plná,bylo to V Sokolči,takže na pískách,ale myslím,že by to mělo jít i jinde,když nenerazíte na pevnou desku.Zde jsem nakreslil zařízení podle toho co si pamatuji.:http://img504.imageshack.us/my.php?image=studnadv2. jpg