Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazeny televizor?

Ahojte.

Co moze byt televizoru (CRT obrazovka, Philips), ktory sa po zapnuti zacne chovat takto:
- malu chvilu je vsetko v poriadku,
- po nejakom case sa zacne obraz triast a zuzovat,
- niekedy zacne obraz skakat sprevadzany hlasnym zvukovym efektom,
- po vypnuti a naslednom zapnuti je na chvilu vsetko v poriadku.

O aky typ poruchy moze ist? Oplati sa to este opravovat? Ak radsej novy televizor, aky?

Vdaka.

Ak to pri vychladnuti je OK tak tipujem na studenak asi u obvodov horizontalneho vychylovania kedze tie sa dost hreju a teda je tam tepelna roztaznost a teda aj namahanie spojov. Ale je treba lepsie popisat tie zvukove efekty lebo ak to praska velmi nahlas a nie z repro tak to bude asi nieco ine.
Ak to je studenak tak da sa niekedy najst aj volnym okom (ak je clovek dostatocne cviceny na hladanie studenaku :) a prepajkovat. Vtedy by sa oprava vyplatila, ak mas poruke lacneho specialistu :) Servis tazko povedat ci sa oplati, servis typu "vymenime v tom vsetko a uvidi sa" bude moc moc drahy, no ale mozes skusit aj opytat sa v nejakom servise.

Praska to velmi nahlas a zda sa mi, ze to ide z reproduktorov.

Posledne tri dni sa objavili nove tazkosti. Obraz sa sice chova viac-menej normalne (ako som uz pisal vyssie), avsak najneskor do 5 minut od zapnutia TV prestane fungovat jeho ovladanie, t.j. nie je mozne prepinat kanaly, ovladat hlasitost a podobne. Plati to nie len pre DO, ale aj pre ovladacie "gombiky" priamo na TV. Akoby cela ovladacia cast "zamrzla". Vypnutie TV zo siete a opatovne zapnutie privodi napravu na max. 5 minut...

Souhlas toto už vypadá na složitější problém a nevím jestli se to na dálku dá identifikovat.

Pilote jestli je ti to líto vyhodit tak to zkus dát do opravny jen ať ti to okouknou a řeknou kolik bude stát oprava a podle toho se zařídíš jestli bude lepší pro tebe koupit novou a nebo to nechat opravit (můj názor).:-)

Oni to mají v těch kšeftech někdy dost blbě seřízené, zvlášť v různých Globusech a tak, tam tomu nikdo pořádně nerozumí. Z LCD bych ti doporučoval řadu Sony Bravio, určitě nebudeš zklamán. Ale raději si to nech někde pořádně předvést, ať mě pak nezbiješ ;-):)).