Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lcd televize chytí základní programy,ale se set top boxem ani jeden.Slabý signál,nová anténa.Co s tí

Zdravím,
mám problém.Mám novou televizi lcd Panasonic se zabudovaným DVB-T na kterou jsem chytil stejné programy,jako na starou televizi u které byla udělaná nová anténa na střeše bytovky zhruba pro 30rodin.Koupil jsem set top box,abych mohl chytat více kanálů než doposud,ale přes set top box jsem nechytil ani jeden a na lcd v pohodě to co dřív.U set top boxu mi píše síla signálu 16%.Může to být tím,že na baráku zůstaly staré rozvody koaxiálů?Co mám dělat?Nechat natáhnout nový vedení od antény k přípojce v bytě?
Dík za rady.

Zřejmě má televize 2 tunery a to starý analogový a nový digitální., nebo jen starý analogový. V pohodě chytáš pořád to stejné a to ANALOG a to i přes společnou anténu.
Set top box ti chytá, nebo spíš nechytá digitál. Jestli strkáš set top box do společné, tak je zázrak, že ti to něco naměří. Vezmi hrnec průměr 20 cm, měděný drát, omotej jej okolo hrnce a ohni do tvaru písmene omega tak, aby vznikla mezera 1 cm. Odcvikni asi 1.5 cm a připoj to k libovolnému symezitračnímu členu na UHV. Přidělej koaxiál a strč do set top boxu. Vystrč anténu z okna a zkus s ní poletovat dokud nechytíš signál. Jestli jsi chytil 16% bez antény, tak by to mohlo zabrat.

Mám novou televizi lcd Panasonic se zabudovaným DVB-T

Koupil jsem set top box, abych mohl více kanálů než doposud,

Ma vysvetlenie: Set top box = tuner DVB-T ktorého výstup je vyvedený na modulátor a iné video a audio výstupy, napr. HDMI, SCART, S-Video ale aj iné.

Ak chceš viac programov set top box so svojím vo vnútri zabudovaným tunerom DVB-T to nerieši, dokáže prímať len tie isté programy ako tuner DVB-T priamo v TV.

Set top box si kúpil úplne zbytočne.

Ještě jednou. "Nová anténa" je na starý ANALOGOVÝ příjem a proto digitál na ni nechytíš. Když máš v televizi digitální tuner tak strč něco do anténního vstupu televize, ale ne společnou anténu!! Ta ti digi signál blokuje, protože má propusti pro kanály, na kterých jede anlog.

ale ne společnou anténu!!

To nemusí byť pravda. Vlastník-správca budovy už mohol urobiť potrebné úpravy. Potrebná je znalosť miestnych pomerov. Kanály na ktorých sa vysiela a polarizácia. Zistiť overiť.
Niet dostatok informácii akokolvek sa k tomu vyjadriť.

společnou anténu..Ta ti digi signál blokuje

Toto je už vyslovene blud. "digi signál" je vysielanie v povodnej širke Tv kanála /8 MHz/ požiadavky pre VF časť prenosovej cesty sa nijako nezmenili a je úplne jedno pre túto časť či sa prenáša analog alebo digital, akorát dochádza k posunu k používaniu vyšších kanálov UHF ako doposiať, čo ale nie žiadna dramatická zmena.

Milý příteli. Jestli je to analogový, nebo digitální signál je úplně jedno. Je zkrátka vysílán na určité frekvenci, chceš li kanálu. A když anténu na příslušný kanál nemáš, tak zkrátka do drátu nic nedostaneš. Společné rozvody jsou dělány ze slučovačů, rozbočovačů, zesilovačů a taky kanálových a pásmových propustí. Ty mají za úkol nepustit do rozvodu vedlejší frekvence z těsně okolních pásem, případně harmonickou frekvenci.
Kdyby správce anténu na pásmo (kanál) v kterém daný digi svazek vysílá dal a patřičně upravil cestu, tak bys jednoduše strčil jeden konec koaxiálu do zásuvky a druhý do televize a jelo by to.
Na šířku kanálu hoď bobek. Když nenaladíš frekvenci.:-D Třeba Ostrava jede na 54. kanále a když na něj nemáš anténu tak je jedno, že máš na střeše antény na jiné kanály..
Polarizace - Aš, Praha město a Brno město jedou vertikálně, ostatní horizontálně tak co řešit. A použiješ li anténu širokopásmovou matraci tak něco chytíš tak i tak.:-D

Co toam mám teda strčit

??????? Takto nikdy nepolož otázku. Ináč dostaneš odpoveď akú nechceš.

a kam pak zapojit druhý konec?

Kam si zapojil prvý koniec a čoho ?
__________________________________________________ ________________________________
Nedá sa ti odpovedať, z toho čo si opísal je jasné že máš novú LCD DVB-T, pravdepodobne s hybridným tunerom, že si kúpil set-top box a že to nejede. Nič viac.

Neporozumie nikto z toho čo píšeš, aký signál, z akého vysielača, na akom kanále, na akej anténe, ako rozvedené to je až do tvojho obyvaku. Bez aspoň nejakých informácii sa jednoducho nedá nič povedať. Nevadí, až sa pôjdeš opýtať susedov, možno niektorý to rovno u teba vyrieši. Skoč po pivo že mu potom naleješ.

Furi.
Ještě jednou pomalu.Máš novou televizi.Pro příjem digisignálu je už připravená.Ten STB zahoď,nebo použij na starou televizi.
Pokud se týká televizních rozvodů v domě,ve velké většině paneláků je odsouzena k záhubě.Pokud správce domu(družstvo)nenechal předělat antenní systém a svody na příjem obou multiplexů,donuťte ho,ať to udělá.
Pokud bydlíš blízko vysílače,vezmi připojovací kabel a místo abys ho zapíchnul do zásuvky společných TV rozvodů(společné anteny)zapíchni do konektoru-do vyčnívající trubičky,kus drátu asi 50 cm 1,5mm-oholíš konec a smyčkou otoč kolem konektoru,aby to nevypadlo.Pokud je tam aspoň slabý signál,televize ho naladí.
JABRAKA

Chápeš to špatně. Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál.Musíš mít v místě přijmu signál

Musíš mít signál. Jestli jsi v bytovce a máš společnou anténu je minimálně potřeba aby se technika nahoře upravila aby propouštěla digitální signál dolů. Většinou se to celé (firma,cena,termín)řeší na domovní schůzi takže jestli jsi chyběl zeptej se sousedů kdy s tím co bude u vás dělat.

Samozřejmě je povinností správce domu zajistit příjem aspoň 1.multiplexu,tedy veřejnoprávní televize.Tak se v domě ozvěte!
Ale nejprve si pro sebe zkus chytit ten signál,jak jsem popsal výše.Pokud nic nechytíš,pokračuj schůzí.
JABRAKA