Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka nikdy nedopere aby nevyletěli pojistky

už dlouho mi při praní vždy vyletí pojistky,
jak to pozoruji jsou to dvě rány, a při třetí vyletí pojistky,
děje se to asi po 30 minutách praní,
pračku sem rozdělal, ale nevidím, že by někde tekla
vetšinou když ji spustím znova tak pere už jen pár minut a znovu vyletí pojistky,
abych dopral, tak ji nechám vypnout tak hoďku a když mám štěstí tak pračka dopere.
Dříve sem měl pocit že dříve vyletí pojistky když peru na 60 stupňů, tak peru na minimum, to sice pojistky vyletí později ale nakonec přece vyletí, je to velká rána pračka trochu zasmrdí jako by se něco mírně spálilo, ale žádný zážeh není k vidění, za poslední rok pojistky vyletěly určitě už 40-60x, většinou jdou hned nahodit, jen občas se mě stává že vyletí hned po nahození jističe

jde o pračku: Ardo A600X

jestli mi někdo poradí, kde je problém zbaví mě jedné noční můry

Předpokládám, že se nejedná o pojistky, ale vypadne jistič, nebo dokonce chránič. Takže by bylo záhodno sdělit, jaká je proudová hodnota toho jističe. A pokud vypadává chránič, pozvěte elektrikáře, než to někoho zabije. Je potřeba rozlišit, jestli to vyhazuje přetížení, nebo zkrat, nebo svod na kostru. Termín "vyletí pojistky" používala moje babička.

Samozřejmě nelze závadu určit na dálku. Ale někdy se takhle chová odrušovací kondenzátor.
Zkusil bych se podívat někde u přívodu, může tam nějaký být. Může to být válec s pěti vývody, s jedním koncem zapojený na kostru. Nebo může být někde za hlavním spínačem,může mít i jiný tvar, neznám tu pračku. Jen odhaduju. Ale někdy to kondíky dělají. Střelí to, upálí se kousek vnitřní folie, vyrazí jistič a pak to zas chvíli funguje.

Ked to vyhadzuje istic tak tam vznika niekde skrat. T.j. riesenie je ze clovek znaly do toho pozre a hlada kde tam asi moze vznikat ten skrat. Alebo clovek ktory ma s danou znackou/modelom skusenosti s opravami, alebo skusit aj google ci to neni znama zavada v danom modeli pracky. Ked to skratovava 16A, tak to moze byt dokonca aj viditelne (obhorene okolie toho miesta)
Mohla by byt trebars ohrevna spirala vadna a skratuje alebo podobne, ale moze tam skratovat cokolvek ine, nejake uvolnene vedenie alebo zavada v niecom inom (kedy presne to vyleti - nema sa vtedy zapnut nejaka pumpa, alebo zmykanie, alebo nieco? Ak ano tak potom je vada tam - motor alebo pumpa apod.).
(.. alebo ten kondik ako pisal zerozero)

Dobrý den,zkoušel jste pozorovat,jestli to vypadne při jakékoli pracovní operaci pračky,nebo když sepne určitá operace,usnadnilo by to hledání problému,vylučovací metoda.
Jinak se přikláním k názoru pisatele zerozero,kondíky to rádi dělají,stačí když jim klesne kapacita,pak se něco hřeje,nevím co tam máte za motor,jestli je tam rozběhový kondik,ten dokáže své,někdy to naběhne a příště padá jištění,potom někde přechodové odpory na kontaktech,okolo se to hřeje a jak píšete i smrdí.Překontrolujte všechny spoje připojení.Jestli je tam nějaká deska s relátky,přejít spoje studeňáky také kolikráte člověka šeredně potrápějí.
Já to vždy rozeberu a čichám jako pes a většinou to najdu,také pokud to ještě jde zapnout,tak měřím teploty součástek infrateploměrem,také se dost odhalí,kde je velké teplo,tam většinou něco nehraje.:-)

Dělala nám to samé pračka na konci prani ale vyhazovala jen svůj vlastní jistič na kterém nic jiného nebylo nikdy ne hlavní. Dělala to po závěrečném dlouhém odstředováni kdy se motor přepnul z napájení na odporovou brzdu a zřejmě se vytáhnul oblouk nebo přeskočila jiskra z napájení na ten topnej odpor kvůli malé vzdálenosti mezi kontakty. Byla to hlasitá tupá rána a často probliklo světlo ale už to přestala dělat sama od sebe asi se ty kontakty trochu opálili a nepřeskakuje jiskra kde nemá. Ale pokud smrdí, vyhazuje hlavní nebo po nahození spadne znovu a dělá to 2-3x během praní rozhodně bych to řešil.