Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem porovnani klimatizaci - mobilni/nastenna

Dobry den,

chtel jsem se Vas jen zeptat na porovnani klimatizace mobilni vs nastenne (split).

Momentalne mame doma tuto mobilni klimu (uvadi se vykon 3,5kw):
2teAvhG

a chceme ji zamenit za klasickou nastennou jednotku (vnitrni a venkovni - split):
2vhiykg

i tato splitova, ktera nam byla navrzena firmou ma vykon 3,5kw.

resim problem, ze ta mobilni vychlazeni prostoru nezvlada a jsem na pochybach, zda splitova se stejnym vykonem zvladat bude.. nemelo by to byt tak, ze budou stejne vykonne? nebo plati nejake pravidlo, ze mobilni (byt se stejnym vykonem) je mene vykonna nez splitova?

co si o tom myslite? je realne, ze split zvladne vychladit mistnost kdyz mobilni o stejnem vykonu ne? Dekuji za nazory.

Rozdíl je v principu odvodu a přívodu vzduchu.
Mobilní rozdělí vzduch na teplý a studený. Teplý letí trubkou ven, studený fouká do místnosti. Tak je to OK. Ale, aby mohl teplý ven, musí do místnosti přijít jiný vzduch. Který? Z okolních prostorů. jak je ten vzduch teplý? Kolik má stupňů? Takže jen kolotoč vzduchu.
Pokud je venkovní, do místnosti fouká jen studený vzduch, který se nasává venku a chladí se.

Odpověď na Váš dotaz, ano zvládne to.

Ne, u splitovek se vzduch z místnosti prohání přes výparník vnitřní jednotky, a tím je ochlazován. Celý princip funguje jako u lednice - tam se vzduch uvnitř také nemění (pokud někdo neotevře dveře). Výparník uvnitř ochlazuje, kompresor venku hřeje --> termodynamickým zákonům je učiněno zadost.

edit: a přenos tepla zajišťuje uzavřený okruh (opět stejně jako u lednice) plněný nějakým inertním chladivem.

Pisal som o splitovej, t.j. tej drahej co ma oddelenu vonkajsiu a vnutornu jednotku, co chce tazatel kupit. Tam ostava vzduch tam kde je, studeny ostava dnu, teply ostava von, nijak sa nemiesaju ani nejde vzduch ziadnym smerom cez stenu. Preto to funguje dobre.

Monobloky (tie lacne z bauobchod cinska hadica von) miesaju vzduch jak pride, preto mu to nefunguje. Niekto sa ale necha oslepit kilowattmi na nalepke, a nepozera ze o com to je, a potom sa divi ze 4kW a nic.
(inac ja mam tiez len cinsky monoblok len zo srandy, ale to je fakt len na hodku co si to pustim do malej miestnosti pretlakom z inej miestnosti ten studeny vzduch chvilu na seba apod, a necakam ze to bude fungovat normalne jak klima. Mozno to raz prerobim na 2hadice ale nechce sa mi uz je zas zima :D).