Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napajení arduina baterkou

Zdravím.
U dobíjecích baterek je info, kolik tam mAh vleze.
U normálních jsem žádné info o kapacitě nenašel.
Kolik mAh natlačili do klasických AAA?

Můj první projekt s arduinem co bude napájené s baterky a hledám nějaké rozumně řešení jak to napájet a aby to kvůli baterek nebyla obluda.
Budu krmit nano a NRF24L01.
Poradí někdo?
Co třeba 2 X AA a něco takového.
http://www.ebay.com/itm/3V-to-5V-1A-USB-Charger-Fo r-MP4-MP3-Phone-DC-DC-Converter-Step-Up-Boost-Modu le-/201984693532?var=&hash=item2f0739d51c:m:mfZSbf NRhz5SvmnoELWNdYQ

Na vstupe 2.5V minimum neni dobre, nabity akumulator ma 1.25V takze by si bol na minime uz pri nabitom (ak tam chces dat 2ks), pri vybitom by si mal 2V alebo o chlp menej. S 3ks aku by to bolo ok.
Normalne baterky zacinaju na 1.6V a vybite maju ca 1V.
Z toho vyplyvaju naroky na DC menic (siroky vstupny rozsah). Alebo musis pouzit 3ks bateriek s tymto DC menicom.

(a dufam ze ti je jasne ze energia je v mWh a ne mAh, tak ze si to musis prenasobit a predelit, prip. u presnejsich vypoctov integrovat, aby si vyratal vydrz apod)