Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotreba elektriny

Zdravim,
chtel jsem se zeptat na vas nazor. Baracek 3+1 dole kuchyn s obyvakem a wc a predsin. Nahore dva pokoje a koupelna. Vareni na elektrice, topeni pres bojler elektrikou a na teplou vodu bojler 120l. Barak ted zateplenej na podzim, nova plastova okna. Ted prislo vyuctovani od cezu a spotreba za rok 39000,- je to prosim normalni? Jsme v pronajmu a nevedel jsem co mame za sazbu a ta je d25d ale take jsem se docetl, ze kdyz se i topi i ohriva voda v bojleru(mame dva, jeden velkej a jeden malej na vytapeni) tak by mela byt sazba d26d. Nevite, jestli by to delalo nejaky velky rozdil?
Diky moc za rady

To si ešte dobre dopadol, si v norme.

Tie tarify na "Horný a Spodný" tvoria bagateľ v cenovom rozdiely za odber.

Musel by si mať výhradne priamotopy alebo akumulačky 3x400V riadené zopínaním na merači priamo elektrárňami cestou nuláku. Nie že si ohrievaš sústavu v radiátoroch cestou nejakého el.boilera s núteným obehom. (Ani neuvádzaš, čo to je za xindel ten oný, boiler, aký má príkon špirály apod.).

Sazba ČEZ 2017 na tarif D25 d 1966 kč/ Mwh vysoký tarif.Sazba D35d a D45 d 308 kč/Mwh.

To je pro tebe pakatel pane Nuda?

Věc další je ta, že sice tazatel píše že topí boilerem, ale akumulační nádrž vypadá skoro jako boiler a je natápěná topnou spirálou (nebo dvěma, třema...)
A nakonec, podmínkou levného tarifu není jen přímotop či akumulačky.Patří do toho i elektrokotel.Domácnost má levnější tarif (noční proud) 20 hodin denně a s tím napájí celej dům.