Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Melodicky zvonek

Tak jsem zjistil ze existuje bezdrátový melodicky zvonek s bezbateriovym tlačítkem, slabinou vsech techto zvonku.Jak to funguje,a nějaké zkusenosti?

Myslíš,že piezo je jediný mechanicko-elektrický menič? Ja som sa síce nepozeral do toho tlačítka, ale keby som mal ja také niečo skonštruovať, tak by to bolo na indukčnom princípe (permanentný magnet a cievka s mechanickým zabezpečením rýchleho odtrhu). Podobne, ako napájanie indukčnej cievky na jednoduchších benzínových motoroch.

Tak dříve byly svítilny s generátorem, ale to bylo s převodem na vysoké otáčky. Ani bych se nedivil, kdyby "bezbateriové" neznamenalo pouze "uživatelsky nevyměnitelné" a byl tam normální lithiový primární článek.

Zvonek s bezbateriovým tlačítkem neznám.
V práci máme bezdrátový zvonek. V té hlasité části jsou 2 tužkové baterie, které měníme cca po půl roce. V tlačítku je 2032, kterou jsme měnili zatím jednou a to asi po 4 - 5 letech.