Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím natřít dřevo do země

Dobrý den,
budu dělat z kuláčů takovou palisádu. Budou to kulatiny ze smrku nebo borovice cca 6cm. Čím to dřevo co jde do země natřít, aby nebylo za 2 roky zhnilé a na vyhození?
Uvítám i nátěr nadzemní části stejným nátěrem, čili vylučuji nějaké černo, nebo hnědouhelné dehtové oleje.
Díky
J.U.

To neplatí v prípade dreva "makotiny". Taký opálený smrek ti zhnije aj doma pod páperovým vankúšom, však to ani nie je drevo, ale hnus, "papír".

Teraz k penetrácii guľatiny:

Vyjazdený motorový olej (v servise ti sadarmo dajú aj 200l barel) nahrej v hrnci a guľatinu ponor na zrezaný kant do vriaceho oleja aspoň na 12 hodín. Kapilárna elevácia si v reze dreva nasaje olej s olovenými aditívami, dehtom či ostatnými mňamky chuťovakmi, tak výživné pre huby, plesne a škodcov.

Následne konce guľatiny nacecané motorovým olejom ošetri asfaltovým náterom na strechy, tj. penetrák zn.: Alp do výšky, ako budú zahrabané do pôdy.

Určite ťa prežije konštrukcia ak použiješ borovicu (možno aj smrek).