Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše zkušenost s barvou Remal vinyl bílý mat? Moje dnešní špatná...

Zdravím rádcové,
mám dotaz na ty, co již malovali s vinyl barvami od Remalu. Konkrétně mám problém s Remal vinyl bílý mat. Na obalu píšou, že je již barva namíchána a že není nutné ředění a také to, že kryje v jedné vrstvě. Dále se na obalu uvádí, že při jedné vrstvě dostanete výtěžnost až 12m2/kg!!
Moje dnešní zkušenost:
Mám balení 7,5kg. 2/3 jsou v čudu a já s tím namaloval pouze v jedné vrstvě (!) 19m2 sádrokartonového stropu a ostění kolem okna!! Strop (a ostění teda taky) bude ještě nutné udělat druhou vrstvou, protože je flekatý. Maluji na nový sádrokarton a stěny.
Takže můj závěr: kryvost na pytel, výtěžnost malá a nevím jak vám, ale barva mi přijde příliš hustá. Dle mého názoru je ředění nutné (píší max. 5%).
Jsem vážně zklamán. :-(

Jaká je vaše zkušenost? Máte podobnou nebo byla u vás výmalba bez problémů?

Ano, výmalba bez problémů.
Máte váleček určený na vinil ?
Téměř na všechny barvy napíšou že stačí jedna vrstva, houby s octem
Výtěžnost - když jsem po tom pátral, zjistil jsem, že to zkouší na co nejhladší povrch - sklo. Tím se samozřejmě výrobci nechlubí. Jakékoli nerovnosti, póry zvyšují spotřebu barvy.

Ano, váleček je na vinyl. Byl použitý už po třetí, ale to by snad nemělo vadit. Zkusím příště nový a trochu víc naředím barvu.
Tak pokud to zkouší na sklo, tak pak není co řešit. :-) No jo, ale já to použil na sádrokarton, což je docela hladký povrch. Nechci vidět, jak to bude vypadat na naštukované stěně. Každopádně díky za zkušenosti.

Po dnešní zkušenosti, Remal, ať už jakýkoliv neberu, zlatý primalex, nebo to nejlevnější z Tesca. Povrch oškrábán, oprášen, 2x vrstva Soicrat penetrace, a poté strop Remalem Expert super bílý, stěny Remal vinyl nakolorovaný dle vzorníku. Obojí naředěno dle pokynů, následně rozředěno ještě, protože kaši na zeď patlat neumím. Bílá musela na strop 3x, a ještě to není ono, kryvost bídná, ve druhé vrstvě už jakž takž. Vynil kryl celkem hezky, ovšem povrch mi začal praskat, tak jsem po vyschnutí oškrábal, omyl jarovou vodou, nechal vyschnout, a poté pokus č. 2. Opět popraskal, tak jsem ho přetřel zbytkem Tesco barvy bílé, a ta kupodivu drží... Jinak barvy -ani jedna- mi na podkladu nedrží 100%, krycí páska na oddělení barev mi je ze zdi strhla, tak jsem musel chtě nechtě domalovávat.. Za mě barvy Remal oželím, a radši zůstanu u klasiky...