Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měření délky kabelu

Dobrý den, hledám přístroj, který dokáže změřit kabel dlouhý cca od 1m až po 15m s přesností na milimetry. Je jedno, jestli musí být připojené obě strany, nebo pouze jedna. Zná někdo něco takového?

4 svorkový ohmmetr. kdyby to bylo delší a navinuté na cívce, musí používat stejnosměrné něření.
já to měřil tímto: http://www.ebay.com/itm/HP-Keysight-Agilent-3458A- Digit-Digital-Multimeter/263043845734
jako etalon bys použil přesně změřených třeba 5m drátu od "sense" svorek.

ale u drátu s nízkým podporem (cu, trochu větší průřez) budou i tak problémy s dosažitelnou přesností - rozlišit 1mm z 10m vyžaduje mít přesně změřený odpor na 4 místa a lépe.

Chci měřit na přesnost 1mm 15 metrů dlouhý kabel - tj. chyba 0,006% ? Jaké přístroje prosím použijete pro měření průměru kabelu - setinovou posuvku ? Jaká bude chyba kruhovitosti ? Po celé délce je ideálně stejná ? Rezistivitu použijete tabulkovou, budete věřit tedy výrobci, že 100% Cu ? K měření odporu tedy klasický multimetr s přesností 2-5% ? Co přechodové odpory a jejich kompenzace ?

Problém bude asi v tom, že on to chce na mm, kdežto ten přístroj má základní chybu +/- 1m + 1% měřené hodnoty. Zkoušel jsem to kdysi pomocí měření kapacity, to je poměrně přesné, pokud máte k dispozici srovnatelně dlouhý referenční vzorek kabelu, ale jeho požadavky jsou IMHO nesplnitelné.