Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s vodou

Zdravím mám menší problém s vodou. bez vody jsem byl 3 měsíce. Te´d mám namontované nové čerpadlo Dab E-sybox mini. Čerpadlo dva dny šlapalo be problému. Ale po dvou dnech začalo neustále spínat protože byl pokles tlaku v systému (je nastaven od výroby na 3bary).Tak jsem zjistil že na wc nějak zvláštně bublá.Po vypnutí přívodu vody k wc a odpuštění vody v systému. Čerpadlo začlo chodit tak jak má. tak jsem si myslel že bude stačít když budu vodu na wc pouštět jen když budu muset na potřebu. takto to šlo ani ne den.Stalo se to že nejde napusit wc ale čerpadlo cc po 1min. začne zase neustále spínat, a to u wc nevidím žádny úník.a i po vypnutí přívodu vody k wc čerpadlo stále spína,vypne až když odpustím trochu vody. U wc je cca rok nový kulový ventil,opletaná hadice a napouštěcí ventil (T 2443). budu rád za tipy předem díky

Tebe splachuje WC permanentne, 24 hodín denne? V tom prípade gratulujem, nie si šmoula, ale si medvídek čistotný.

Ja mám dva splachovače v chalupe (hore a dole) typu pochrómovaný Benkiser s prívodom napájania 3/4" reagujúce na dotyk prstom s nastavením jednej dávky o obsahu 10l. Hotová Niagara v hajzli pri 3/4" a 6bar v sústave, a ak pridržím hore na splachovači button, splachuje furt, do nemoty. Doživotná záruka splachovač lebo sa nemá čo pokaziť, skorodovať, zničiť tesnenie, zavápniť alebo ucpať:

http://www.schell.eu/schweiz-de/produkte/urinal/vo rwand-spuelarmaturen/schellomat/details/artikel/02 4780699.html

Nejde mi do hlavy, aké šunty čerpadlá si od eštébáckych mafiánov tj. "generálnych dovozcov-šmelinárov" dokáže tento národ za vlastné šušne pokúpiť napriek tomu, že v ČR existuje výrobca Sigma, SVA-čiek typu viacstupoňových čerpadiel vybavených expanzkou a obslužným HW, ktoré nemajú chybu v dokonalosti a prežijú viacej generácií užívateľov pri bežnej údržbe.

Sigma SVA32 III° na agregát 2,2kW1440 ot.min. motor. tlačí v pohode max.11 bar s prietokom 70 litrov za minútu.

Ak máš v studni klasický, liatinový, sací koš alebo piráta, tak ich vyraz a nahraď pod vodou potrubie touto mosazdnou spätnou klapkou obalenou z vonka jemným sitkom;
https://www.sigmashop.cz/prislusenstvi/celomosazna -zpetna-klapka-5/4-s-nerezovou-pruzinou

V živote ti nepadne voda v sacom potrubí do studne, mám otestované.