Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renault Scenic Nechce reagovat levá přední brzda.

Zdravím,
po nasazení nových brzd jsme začali odvzdušňovat. Pravá přední brzda začala normálně brzdit. Levá neustále při sešlapávání brzdového pedálu tlačí brzdovku a sem tam i bublinku. Ovšem po téměř půl hodině šlapání přelívání a odvzdušňování jsem to vzdal a přišel jsem pro radu zde. Proč levá brzda, když se utáhne odvzdušňovací šroub a stlačí brzdový pedál, nereaguje ?

Renault Scenic 2001 1.9 dci.

Má to něco společného s ABS nebo snad dělám někde chybu ?

po nasazení nových brzd jsme začali odvzdušňovat

Co si pod tímhle popisem máme představit? Odpojovali jste brzdové trubky či hadice?

Má to něco společného s ABS nebo snad dělám někde chybu ?

Ano, některá vozidla požadují diagnostiku k otevření ABS ventilů pro řádné odvzdušnění.

Odvzdušňuje se od nejvdálenějšího kola na vozidle (většinou pravé zadní).
Kontrola hladiny brzdové kapaliny během odvzdušnování je na místě.Není nad to odvzdušnovat a mít prázdnou nádobku s brzdovkou.To je pak nekonečná práce :-)