Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvodná hadica vzduchu klimatizácie -oprava praskliny

[http://imgbank.cz/images/2017/06/27/vyftrubica2Ali SJ.jpg]

Po niekoľkých rokoch používania mi vznikla prasklina v odvodnej hadici vzduchu (vonkajší priemer 110 mm) mobilnej klimatizácie a horúci vzduch cez túto prasklinu prúdi do vychladzovanej miestnosti. Hadica je rozťahovacia, je z umelej hmoty s drôtovou pružinou. Zatiaľ som ju omotal handrou - ale je to neestetické a špatí to celú miestnosť.

Zháňal som náhradnú u výrobcu a v jeho servisných strediskách. Podľa vyjadrenia výrobcu bola už na tento typ výrobku ukončená výroba, ukončený predaj a náhradné diely už nezaisťujú. Tento náhradný diel - hadica s vonkajším priemerom 110 mm už nie je k dispozícii ani v servisných strediskách.

OTÁZKA:
Poradí niekto ako a čím opraviť (zalepiť) prasklinu v odvodnej hadici vzduchu mobilnej klimatizácie.

Mozes to zalepit tzv pancierovou lepiacou paskou maju ju v kazdom bau neco obchode a este v milion dalsich.
Alebo si kup novu hadicu, hadice mavaju v bau obchodoch pri kuchynskych odsavackach par, apod. (su tam vselijake rury a aj PVC hadice, nie tak tvrda jak tvoja, ale IMHO makka je lepsia. (a o ten umelohmotny koniec si to pripevnis nie skrutkovanim ale lepiacou paskou).
P.S. inac tie klimy s 1 hadicou su nezmysel, tiez jednu mam, este sa mi nechcelo to prerobit na 2hadice, tak len tak tiez nicim obcas energiu navnivoc, ale moc to robit nebudem. Vyrobci su dementi.