Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je cena elektrikáře? Kde jej hledat?

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit, jaká by byla přibližná cena opravy světel v koupelně. Jsme v nájmu dva měsíce a přestala svítit všechna stropní světla. Jsou to takové malé kulaté, ploché žárovky - jako poklop na jídlo s malou nožkou nahoře...a když svítí je tam jakoby víc menších světýlek do kruhu...Líp to asi nepopíšu..Při rozsvěcení problikávají nebo zhasnou úplně. Ptala jsem se jednoho známého a prý to může být špatné trafo a ty žárovky mají prý asi 12V...Dvě problikávají, dvě nesvítí vůbec. Takže pokud by to tak bylo, je potřeba vyměnit trafo a nové ty dvě žárovky plus práce. Kolik by to tak mohlo celkem stát a hlavně kde hledat elektrikáře? Jsem z Prahy 8. Moc děkuji.

Milá Terezo, nemáte někoho z kamarádů, kolegů v práci, který by se na to kouknul?
To nemusí být elektrikář, jen šikovný člověk.
Pronajímám byty, nájemník volá, že mu odpojili v sobotu odpoledne elektroměr, ať s tím něco udělám. Tak jsem je na dálku 50 km navigoval, kde mají elektroměr, páč to zapomněli, aby nahodili jistič. Je to rozbité, platíme nájem a nejde nám elektrika.
Ujistil jsem je, že určitě mají jen spadlý jistič, je třeba ho natáhnout. Nakonec jsem musel zavolat jinému nájemníkovi, aby sešel dolů a nahodil jim jistič.
I takový jsou nájemníci, kteří platí nájem a myslí si, že majitel musí všechno udělat.

Můžu se prosím vrátit k počáteční otázce, kde hledat elektrikáře? A tak, aby to byl někdo seriózní, aby mi dal doklad, abych to mohla pronajímatelům ukázat ( i když je otázka, i kdyby to bylo přes těch 1000Kč a ze zákona to měli proplatit, jestli to tak udělají...Jasně, můžu jim zaplatit nájem o to míň, ale buď mi pak o to sníží kauci nebo mi nedají potvrzení pro úřad. A na to, abych se s nimi soudila nemám...Takže se můžou zachovat jakkoli a všechno jim projde..

Google používat umím, kdybych to platil ze svého, tak holt nějakého oslovím, bylo by na moje riziko, že vyberu špatného, který to třeba udělá blbě, nedá potvrzení atd. Ale takto musím mít v ruce doklad od kvalifikovaného, jak to líp vysvětlit...Třeba když se nám pokazila pračka whirpool, je certifikovaná opravna, servis přímo od tohoto výrobce (to je naše pračka, ale kdyby byla jejich, byla by to správná volba). Ale existuje nějaký certifikovaný elektrikář? Když odpovím na první na jaký natrefím, třeba se seknu a pak mi to nebudou chtít proplatit, že je třeba předražený nebo nevím...Tohle je prostě pro mě neznámá oblast, proto se ptám, blbá fakt nejsem...Ale na chybu nemám peníze...Samozřejmě nejjednodušší bylo, aby si ho objednali sami (riskuju sice, že by se domluvili na ceně pod 1000 Kč), ale tohle všechno by pak odpadlo. To ale odmítli.

No a seš si jistá, že když bude oprava stát víc než 1000 Kč, opravdu Ti to proplatí? Je jasný, že elektrikáře nebudou zajímat nějaký spory, co máš s pronajímateli, on bude pravděpodobně chtít prachy na dřevo. A pokud vystaví fakturu a oni ji nezaplatí, stejně to nakonec bude vymáhat po Tobě, protože Ty jsi ho objednala. Já vím, seš v blbý situaci, ale fakt bych to řešil nějakou co možná nejlevnější cestou, třeba přes kamarády nebo šikovný kolegy v práci, nějakou lampičkou, prostě bych zkusil improvizovat.

Jinak - každej elektrikář, kterej má živnost, musí pravidelně dělat zkoušky = je "certifikovaný".