Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální velikost domu

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně stavby domu. Někde jsem zaslechl něco o maximální velikosti domu a nikde jsem to nedvyčetl.. Jde pouze o techickou/stavební stránku, všechna povolení máme, jen potřebujeme předběžný návrh domu, a bez toho se nikam nepohneme. Jestli má někdo s tímhle nějaké zkušenosti, budu rád za každou pomoc.

Je to v St.zákone taxatívne dané, veľkosti obývacej plochy, úžitkovej plochy, sociálneho zariadenia v prípade jednogeneračného r.d.

Takže nejakou podpivničenou stavbou s trojgarážou, mega spoločnou halou, predsieň o rozlohe 80m2, prístupové chodby, schodiská, špajza, práčovňa, sušiareň, kúpeľňa s bazénom, sprchovým kútom, WC s dvoma bidetmi a vírovkou v rohu na oplachovanie sfinktora po hrubej stolici, v tom prípade sa dajú metre architektonicky "nahoniť" do rozlohy 380m2 neporušujúc literu zákona o zastavanej ploche rodinného domu.