Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Díra po strakapoudovi

Ahojte,
Svině strakapoud nám vykloval do polystyrenového zateplení díru (průměr cca 10cm, hloubka též - zdá se, že se dostal až na cihlu).
Je to dost vysoko (šestimetrový žebř nestačí), nedostanu tam ani z okna, asi vemu nějakou tyčku, na ni budu přivazovat nástroje a budu se snažit z okna to něak zadělat, to bude hnus.

Je nějaký správný či osvědčený technologický postup? Zatím to plánuju nějak ve smyslu
1. Fuknout tam nízkoexpanzní pěnu aby po vytvrzení byla tak centimetr pod okrajem
2. Zamáznout ten centimetr nějakou "hmotou"
3. Po zavadnutí hmotu rozehnat do cca roviny filcákem. Rozdíl ve struktuře povrchu nevadí, je to vysoko, oko nedohlédne...

Zatím sám nevím, co za "hmotu" vybrat. Původní omítku už pochopitelně nemám, byla probarvovaná na béžovo. Kupovat 30kg omítky kvůli jednomu žufanu je taky hloupost. Je mi jasné, že opravu se nepodaří udělat "neviditelnou" a barevně třeba sedí ULTRACOLOR-PLUS, jenomže to vůbec není pro tyhle účely, ani nevim, jestli to na polyš přilne.
Nebo prostě to zamáznout stavebním lepidlem pro exteriéry a smířit se s šedým flekem...? Strukturu omítky oko nerozliší, ale barvu ano...

Nebo ještě jinak?

asi 1kg omítky. Inu musel jsem si pak ještě pro jeden vzorek, pak už to stačilo...

To byl pták Noh? Pozor na ochranáře a ekoteroristy. Na jednom bytovém domě zadělali díry od nějakého ftáka a ochránci jim napařili pokutu, že z ní majitelé zářili jak vyleštěné brejle.