Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poskakování motoru při rozjezdu.

Zdravím, aby byla sranda a více názorů tak se zeptám i zde.

Problém je takový, když se rozjíždím s autem (Lancia Lybra) tak mi občas začne mlátit motor. Prostě začne poskakovat jako bych měl na spojce ABS, rány jsou to celkem velké takže mi to čas od času odepíše i akcelerační silentblok. Děje se to ale jen při rozjezdu a jen občas. Některý den to dělá pořád, jindy zase vůbec. Navíc pokud motor opravdu točím (2000ot při rozjezdu) tak se toto celkem eliminuje, to už ale většinou hrabu koly. Napadá někoho co by to mohlo být nebo nesetkali jste se už s tím?

V autě je hydraulická spojka, elektrický plyn a dvouhmota. Díky za nápady.

Jestli tam je dvouhmotový setrvačník a není problém s dodávkou paliva ani s uložením motoru, tak bych se zaměřil na něj. Projevuje se stále silnějším klepáním na volnoběh, které zmizí po sešlápnutí spojky. Zkusil bych jet na 4 nebo 5 co nejpomaleji a pak přidávat plyn. Pokud je setrvák vymlácený, tak se určitě důrazně ozve.