Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha melodického zvonku

Porucha melodického zvonku

Zdravím, porouchal se mi melodický zvonek který jsme kdysi bastlili na učňáku, po připojení napájení pořád dokola hraje melodii bez spojeného spínacího kontaktu. Fungoval bez problému, zlobit začal po přemístění. Zvonek je napájen zvonkovým trafem 8v, má vlastní usměrňovací diody, je řízen švábem UM3482A a dvěma tranzistory KC635 a KC636. Mohl by poruchu způsobovat jeden z těch tranzistorů? Oba tranzistory pěkně topí, nevím jestli to není jenom tím že melodie hraje pořád dokola, po jednom zazvonění by se třeba uchladily.
Kde by mohla být chyba? Vizuálně jsem vše prohlédl, nikde se napohled nic nedotýká, nekříží, nezkratuje.
Nějaké foto mám ale nejde mi vložit do diskuze, kdyžtak mohu zaslat mailem.
Budu rád za každou konstruktivní radu.

Lukas

Odpoj tlacitko co ide na pin 4 svabu, nech ostane ten pin volny. Hraje to aj potom furt?
Jak presne to mas zapojene na draty/tlacitka domu?
Standard schema je nieco taketo
http://ua.nauchebe.net/2011/08/muzichna-shkatulka- 12-melodij-na-mikrosxemi-um3482a/
a mna zaujima ze jak mas zapojeny ten pin 4, ptz casto nemas oba draty tlacitka zvonkoveho k dispozicii a spolocny drat pouzit nemozes. Alebo sa tam nieco indukuje, apod.
Skratka ked to zacalo byt zle po premiestneni, tak je to po tom premiestneni blbo zapojene.

zdravím, zapojeno to je úplně stejně jako předtím tam na tom nejde nic zkazit. Na dvou svorkách je napájení z trafa 8v, na dalších svorkách je reproduktor, poslední svorky jsou ke spínacímu kontaktu. Spíš jsem si myslel jestli se nějak nepodělal ten šváb nebo tranzistory že se to cykluje pořád dokola. Fungovalo to tak že při každém sepnutí kontaktu to zahrálo jednu melodii, bylo jich tam tuším 12. Teď to jede pořád tu první melodii dokola bez sepnutého kontaktu (tlačítka)

Lukas

Mám zřejmě trochu jiné zapojení...
Z pinu 4 vede cesta na svorku která je propojena s dalšími dvěma svorkami drátem (mám takovej pocit že se tím vybíralo jak to bude hrát, jestli jednu melodii, nebo všechny melodie co čip umí)- se svorkami se nic nedělalo, jsou tak jak byly vždycky.
Napětí na svorce 16 proti 8 je 4v
Po 20 sekundách hraní na plastových tranzistorech nejde udržet prst...