Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na podbití přesahu střechy štítové zdi

Dobrý den, chtěl jsem místní kutily či profíky poprosit o radu, jak postupovat při podbití přesahu sřechy na štítu domu (nebo jak se tomu říká). Přesah je tvořen pouze střešními latěmi, kdy zateplení polystyrenem je dotaženo až k těmto latím. Přesah je cca 18 cm a délka od hřebene je 5 m. Mám již připravené dřevěné palubky, jen netuším, jak postupovat. Zedník mi řekl, že by to přibil přímo na ty latě. Mně se však takové řešení příliš nepozdává. Proto pěkně prosím o nějaké rady. Děkuji.

2f3lldtvw

moc dalších možností nezbývá - jedna další je na fasádu umístit profil, do kterého se to podbití připevní. Problém bych viděl v tom zateplení, kdy by ukotvení profilu muselo jít skrz polystyren a dále pak v tom, že by latě byly uchyceny jen z jedné strany.

Druhá varianta (IMHO nejlepší) je použít dvě kontralatě jdoucí ve směru podélném (od hřebene dolů) a podbití pak připevnit na ně.

Dobrý nápad, ty kontralatě by mi alespon vyrovnaly nerovnost mezi těmi střešnímy latěmi a bude to vypadat i malinko masivněni a nej jen tak připlácnuté pod střechou. Říkal jsem si, že bych i na pár místech mohl celé zpevnit kovovým profilem nebo latí, které bych připevnil pod střešní taškz na krov, který je za zdí.

Ja by som tam dal naohybany farebny plech, co som videl take palubkami podbite presahy strechy tak snad vsade to po case zvetra a vacsinou to potom ostava tak, pretoze nikomu sa tam nechce uz potom liezt do vysky a nejako to udrzovat.

Jj, udelat to bezudrzbove každopádně. To palubky nejsou ...

Ja bych tam taky vrazil dvě kontralate (jedna u fasády, druhá na konci latí u tašek) podél fasády od hřebenu dolu ke spodku střechy, na to extrudovany XPS růžový polystyren (či zeleny podle chuti výrobce - proste perimetr - ja mam růžový), lepidlo, perlinku, lepidlo a natáhl to stejnou žlutou fasádni omitkou, jako je štít.
Kontralate nepribijet, ale prisroubovat je do latí vruty do dřeva s předchozím predvrtanim vrtáčkem do dřeva menšího průměru. Nebudou se pak late či kontralate štípat a nezlomi se případne lať a netrpí celá konstrukce otřesy. Ono by to pribijet myslim ani neslo, neb za lať asi kvuli místu nepůjde podržet z druhé strany malou palici kontra...

Mam to takto na baraku (původně jsem taky chtěl palubky), ale mam to viz výše a totálně a zcela bez údržby.
Zatímco sousedi každých par let brousí a natirají a motaji se na zebrikach či leseni, ja mam na 100 let hotovo dopredu :-)