Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s navigací

Dobrý den,mám problém s navigací Tomtom-po zapnutí píše:Nebyly nalezeny žádné mapy.
Při připojení k PC nereaguje.Poradí mi někdo,co s tím?
Předem dík za Vaše ohlasy.

Dobrý den,udělat celkový reset navigace,dále vyndat a opět zandat paměťovou kartu,vyndat a opět vrátit baterii,někdy se to pohádá v programu a nenačítá.
Prověřte paměťovou kartu v jiném zařízení jestli z ní jde číst.
Hlavně jste nenapsal,jestli ta navigace fungovala a co jste učinil před její poruchou,jedná se o důležitou informaci.:-)

Tady najdeš popis řešení: http://cz.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_ id/16745/~/nebyly-nalezeny-%C5%BE%C3%A1dn%C3%A9-ma py-%28mydrive-connect%29. Potřebuješ ale USB kabel, který byl dodán k navigaci - ten má v konektoru propojeny 2 piny podle čehož navigace pozná, že je připojena k počítači. Při použití běžného kabelu navigace předpokládá, že je připojena k nabíječce a proto s PC nekomunikuje.

Konektoru mini USB má 5 pinů. Pin 1 je Vbus (neboli +5V), pin 2 je DATA -, pin 3 je DATA +, pin 4 ID a konečně pin 5 GND. Podle zapojení pinu 4 navigace rozpozná jaký kabel je použit a k čemu je připojen. Pin 4 se buď uzemní přímo nebo přes rezistor 10kOhm případně tuším více než 60kOhm a patřičná zařízení to detekují a podle toho se nastaví. Podle případné hodnoty tohoto rezistoru mohou zařízení např. nastavit nabíjecí proud i více než 500 mA.