Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Láhev kyslík - kde koupit/plnit

Dobrý den,

rád bych si pořídil na pájení soupravu Pb + O2. Prosím o radu, kde zakoupit + plnit kyslíkové láhve. Láhev bych rád zakoupil, nikoli si ji pronajal. Dříve snad prodávali technické plyny v Hornabachu, ale to už je několik let zpět, nyní už ne.

Předem děkuji za tipy ideálně v okolí Hradce Kr.

Díky

Dobrý den,lahve sice používám na stlačený vzduch,plnění větrovky,ale je to podobné,plním na 200 atmosfér,mám sice revizi na 300,ale zase není kompresor.Kritéria budou dle mého názoru stejná,každých pět let revize,okolo pětistovky.Toto vše koupíte v potapěčských potřebách a většina jich zajišťuje plnění na počkání,plním na dvou místech v Kolíně.
Jinak to plní i hasiči,kteří se plněním zabývají,ale jak jsem uvedl výše,základ je lahev s předepsaným daným tlakem a revizí.
Pozeptejte se kamarádů hasičů a špitálníků,nemocnice také někde plní kyslíkové lahve.
Lahve se dají koupit i v inzerci,já koupil od profesionálního záchranáře potapěče na aukru až z Ostravy,lahve OK.
Nejdříve zjistěte co v plnírně požadují za kritéria a pak kupte lahev.:-)