Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim nahradit parkety

Ahoj,
bydlim ve starsim bytovem dome a ve dvou pokojich mam puvodni parkety a prave ty chci necim nahradit. Parkety strasne vrzou, jsou popraskane a stejne pouzivam koberec. Chtel bych je vytrhat a nahradit necim co nebude za chvili vrzat. Napadla mne OSB deska, poradne privrtat srouby k podlaze a na ni plovoucku. Nebo nejaka jina moznost?
Dekuji
Mikulas

"pěkná plovoučka" neexistuje. I ty nejdražší s originální/dřevěnou dýhou vypadají stále jako skládačka, na pohledovou kvalitu masivního dřeva (s jeho neopakovanými a neopakovatelnými chybami) to prostě nemá.

Nicméně je pravda, že fachmanů schopných kvalitní pokládky parket a jiných dnes neběžných podlahových krytin není moc a cena je řekněme nelidová.

Máme laminátovou plovoučku na OSB deskách a po sedmi letech to začíná pěkně vrzat. Každopádně to bylo podstatně levnější řešení, než nové parkety. Před tím tam byly staré parkety v nějakém asfaltu, které se rozpadaly, byly zvlněné a vrzaly brutálně - po cca padesáti letech.

Ahoj,
pokud nechceš, aby ti podlaha vrzala, určitě se vyhni dřeva. Maximálně můžeš použít OSB desky jako roznášecí vrstvu, ale rozhodně ne jako nášlapnou. V tom případě bych ti doporučoval PVC podlahy. Plovoucí a nebo ne, záleží, v jaké místnosti podlahu řešíš. Mým favoritem je marmoleum,marmoleum , ale každý to máme jinak, že :)