Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový kotel místo vody ohřívá topení

Zdravím, máme problém s plynovým kotlem v bytě, který máme k topení i ohřevu vody (kotel zn. Ariston, asi typ Clas?). Před nějakou dobou jsem si všiml, že pokud je déle puštěná teplá voda, ohřeje se i topení, které je ale vypnuté (ext. teplotní čidlo je nastavené tak, aby ho nezapnulo + přímo na kotli je nastaven letní režim). Teď to bohužel dospělo do stavu, kdy voda dlouhou dobu teče jen vlažná, zato topení jede asi na max... ideální stav teď v letních vedrech :)

Co jsem tak hledal na internetu, tak by mohl být problém s nějakým trojcestným ventilem, který asi špatně přepíná, která voda se ohřívá?
Technik na opravu a revizi už je domluvený, ale přijde až za týden. Proto se chci zeptat, jestli to nejde dočasně nějak vyřešit? Jsem laik, ale zespodu kotle z něj vedou trubky a podle manuálu jsem zjistil, která je výstup na topení - otočil jsem na něj malou páčkou a asi jej zastavil. Nemohl jsem tím nic podělat?

Jinak nejjednodušší řešení - vypnout radiátory ať netopí - bohužel není možné. Na radiátorech žádný ventil není.

Předem díky za případnou radu.

Neviem, kto ti nahodil kotol. Ale každý kotol je nutné vybaviť na oboch vstupoch smerom in/out do sústavy kúrenia extra guľovými ventilmi príslušnej dimenzie. Detto pre úžitkovú vodu. Teda kombinovaný kotol je nutné vybaviť štyrmi nezávislými ventilmi + ventil na uzáver plynu K800.

Kotol má tiež vlastné ventily kvôli jeho odstaveniu a demontáži, aby si nemusel vypustiť vodu a odstaviť komplet sústavy od médií. Ale nemusí ich mať.

Tým, že si manuálne odstavil z obehového čerpadla vodu smerom do kúrenia ventilom si veci neublížil, ani nič neskazil. Kotol má vlastné tepelné čidlá a ako bonus bimetal strážiaci prekúrenie výmenníka.
----
Trojcestný ventil prípadne vadná ZD (elektronika) bude na vine.

Je to přesně jak píšeš, zespodu kotle jsou na každé straně dva páry modrých ventilů (vstup/výstup topení a ohřevu vody) a uprostřed žlutý (plyn). Já vypl ten, který by měl být výstup vody z kotle do topení.

Jinak díky za odpověď a uklidnění, že by se tím nemělo nic zkazit.