Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou desku na které bude viset břemeno - dřevotříska nebo MDF?

Potřebuji udělat stěnu z "dřevěné" desky s dekorem, na kterou pak zavěsím TV s držákem. TV o váze lehce cca 25 kg (+ něco bude vážit držák) bude viset na rameni držáku, takže bude působit jako páka. Jaký materiál pro desku mám použít? Bude lepší, tj. pevnější dřevotříska nebo MDF deska? A co tlouštka desky, bude stačit 25 mm?

U nějakého libovolného truhláře ti to řízne z čehokoli si jen budeš přát. Klidně z Mahagonu, je to jen otázka financí. Pokud to bude z masivu tak máš alespoň jistotu že se ti tam ty vruty nebudou vylamovat a materiál drolit. Pak už je to jen otázka ukotvení samotné desky. Dřevotříska by se rozsypala za čas. Navíc si vem cenu vybavení které na tom bude zavěšeno, nešetřil bych. Kvalita je vždy lepší než kvantita.

Pokud tu TV nebudeš mít na držáku na maximální vzdálenosti od stěny (tedy poněkud větší páka), tak obyčejný 18 mm lamino to udrží. Zvláště, pokud dáš šrouby skrz a pokud to nebude zezadu vidět a vypodložíš to kusem plechu/pásoviny, tak to držet bude.
Pokud máš velký obavy, použij lamino o větší tloušťce, tedy 22, či 25 mm. Jen bude o něco dražší, záleží na velikosti plotny.

Pánové díky za rady. Nakonec myslím, že silnější laminovaná dřevotřísková deska by měla stačit.
Nemáte někdo tip, kde by se taková deska uříznutá na míru dala koupit online? Chtěl bych desku silnou cca 25-30 mm, uříznout na konkrétní rozměr a olepit hrany. Předem díky.

V Hornim Bachu i v OBI na Borech rezou a hrani lamino na pockani - nez si clovek nakoupi nejakej bordel okolo, deska je ready. Nejsem si jistej, jestli umi slepit dve a ohranit je najednou, ale to fakt umi kazdej truhlar, co s timhle materialem dela. A mozna bude i levnejsi, co si rekne za praci sedi s tim, o kolik nakupuje levnejc diky obratu.