Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové okapy

Ahoj.
Budu dávat nové okapy na hospodářskou budovu.
Háky na zavěšení budu dávat kroucené, jelikož předchozí majitel tam položilil novou krytiny a na okapy se vyprdnul.
Délka 20m. Je možné to celé udělat v jednom spádu? (Kvůli napojení na kanalizaci.)
Jaký systém doporučíte? Upřednostňuji něco jednoduchého, kde se nemusí pájet, používat speciální přípravky atd.
Děkuji za případné rady.

Mám na 25 m plastové okapy Marley + přetočené háky. Abych neskončil předepsaných 20 cm pod taškama, je sklon menší a funguje to bez problémů. Koupil jsem je za pár babek z druhé ruky. Nové to je drahé, dneska vyjde levněji si nechat udělat nové okapy z toho probarveného plechu, jako je střecha.
U souseda je titanzinek, díky taškám a rovným hákům začali výš, tak to na druhé straně končí asi 10 cm pod okrajem střechy. To je taky důvod, proč nechtějí přetočené. Rovné si ohýbají rovnou na místě.

Správně by mělo být délka ke svodu max. 10 m. na každou stranu. Je to proto, aby při delším spádu nebyl žlab moc nízko pod okapní hranou. Když je žlab moc nízko, tak při větru voda je sfoukávaná mimo žlab. Jestli je střecha dlouhá 20 m, je potřeba udělat svod uprostřed.

Existuju spojky, ale tie mi uz viacero majstrov a dokonca aj u predajcu neodporucali.
Ja som si na bude spajal tie ucka silikonom. Nevyzera to sice vabne (robil som to 1x), ale je to funkcne. A netecie to.
Pokial viem pouzivaju aj profici silikon.

Dobrý den,s tím spádem bývá u velkých budov problém,ale pokud dodržíte určitá pravidla,tak spád stačí docela malý a vše funguje OK.Spádu stačí tři milimetry na metr,ale opravdu dodržet,vždy na dno žlabu použít vodováhu,sem tam nějaká mírná prohlubeň nevadí,voda se odpaří a prach,který tam sedá vyplaví větší déšť.Ono totiž udělat velký spád není žádný problém,ale dalším úskalím je déšť a vítr,potom totiž kde už je žlab nízko pod střechou,vítr vodu ,která padá do žlabu unáší pod střechu a tudíž na zeď a vzniká nový problém,naohýbat a připevnit spádové plechy pod střechu,které tomuto jevu zabrání.Jak namontovat žlaby,hlavně upevnit háky ,aby to ladilo oku a funkci jsem popsal někde zde k podobnému dotazu.
Ty tmely jsou pro staré klempíře fušeřina,ale doba jde dopředu a pokud to uděláte precizně,tak to drží i slouží dlouhá leta ke spokojenosti.Sám jsem tuto metodu použil někdy před deseti lety,potřeboval jsem přerušit starý,již několikráte natřený žlab,udělat mezeru pro komín,takže dvě čílka ,která jsem přilepil na autotmel,který se dává pod různé díly na autě při výměně,dodnes čílka drží.Výhodou toho tmelu je,že je přetíratelný.
Dnes máte výhodu,dělají se dlouhé kusy žlabů,pár spojů,zasunout žlaby do sebe,stačí tři centimetry a z obou stran zatmelit.Hlavně zasouvat do sebe tak jak teče voda,né proti srsti jak se říká.:-)

První bych přeměřil střechu, jestli je okraj vodorovný. Pak ještě možná pohledat jiný odpad, např. jestli ve stávajícím není odbočka. A pak zvážit, jestli té technické budově ublíží případné zafukování vody větrem.
Mi na těch 25m voda odteče, nepřetéká ze žlabů a zafukování neřeším, protože od východu tu prší jednou do roka a naopak, na západní fasádu tu prší (ne ze střechy) téměř vždy.

Správné řešení je uličníkovo, ale někdy toho je na člověka prostě moc.

A septik bude sloužit jako rezervoár vody, nebo jaký to má smysl? V obci není dešťová kanalizace?

A naopak, co si zřídit druhý rezervoár ke druhému konci stavby, stačí oplechované IBC kontejnery do země. Dneska jsem už podruhé vytáhl studnu a bude hůř.

Dešťovka do septiku problém nebude. Spíš jde o to, jestli má povolení na vypouštění něčeho ze septiku do potoka. A to bych se hodně divil :!:

Navíc mi přijde jako pitomost posílat dešťovku někam pryč, když by jí mohl využít na pozemku - takže zachytávat, ideálně do podzemní nádrže a pak využít na zálivku...

Když se septik nepoužívá na odpadní vody, je to vlastně nádrž. Snad jen upozornit, že při jednorázovém vyplavení původního obsahu hrozí úhyn ryb. Obcí, kde jsou přepady do vodoteče je bohužel ještě dost.
Jestli nepotřebuje dešťovou vodu, tak jí nepotřebuje, to nemá cenu řešit.