Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Realizace přívodu vzduchu pro krb.

Zdravím, mám v plánu pod základovou deskou udělat přívod vzduchu pro krbovou vložku KG potrubím pruměr 100mm. Venku bude vyustěna těsně nad terén s mřížkou. Chci udělt na přívod klapku buď s elektronickou nebo manuální regulací. Kam se tato klapka osazuje? některé vložky ji mají integrovanou a pokud nemají tak se vkládá do prostoru obestavby vložky? Díky za rady popř. popis řešení jak to máte vy.

Přisáváni z venku je velmi dobré řešení,proč jej brát z místnosti a okrádat se o kyslík, pro ty,co nevěří,tak se podívejte,odkud si bere vzduch motor .SPALOVACÍ MOTOR JE O SPALOVÁNÍ čím lepší spalování ,tím lépe .obsah vzduchu a kyslíku v něm....

Zajímavý názor . Určitě máte pravdu v tom , že čím více kyslíku tím lepší spalování . Jen si nejsem jistý jak zvýšíte podíl kyslíku ve vzduchu.
Když to vezmu jako laik , tak do kamen nebo krbu je díra a tou jde vzduch . Většina je v něm dusíku , pak cca 20% kyslíku a nějaký kysličník uhličitý . Díra si nevybírá jednotlivé plyny , ale nasává vše . Kyslík hoří , zbývající plyny se ohřejí a vyletí komínem.
Ale pokud máte tak těsný dum s novými okny a dáte to CPV , tak jaký bude vzduch vevnitř domu? No určitě horší než venku , protože nevětráte (dum je zatěsněný) a trávíte se tam nedostatkem kyslíku a vydýchaným kysličníkem. Pokud ale máte klapku s přívodem vzduchu dovnitř místnosti a kamna si berou vnitřní vzduch nebo mikroventilaci , tak dochází k výměně vzduchu za čistý venkovní(špatný vzduch nasají kamna). Toto samozřejmě nemusíte řešit pokud máte rekuperaci nebo netěsná stará okna.

Odpověď zní: studený vzduch má větší obsah kyslíku ,než horký .Když mám těsný dům,jak tedy dodáte spalování potřebné množství vzduchu ?Vznikne podlak ? Ne.v krbu nebude probíhat kvalitní spalování .V místnosti budete mít pocit -vydýchaný vzduch- Mimo jiné tato metoda -nasávání z venku-je dávno známa v severských zemích,kdy sauny vytápěny na dřevo jsou zásobovány vzduchem výhradně z venku !