Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lak na vnitřek venkovní vany?

Dobrý den.

Na zahradě na volném prostranství mám renovovanou starší vanu, kde se celá rodina v teplém počasí " cachtá ".

Vnitřek smaltované vany jsem natřel 2x asi do poloviny vany HOSTAGRUND PRIM3V1 S2177.

Plánuji zvýšení odolnosti povrchu této barvy. Nabízí mi v obchodě epoxidový email-velká plechovka, ale tolik barvy ( + vysoká cena ) nepotřebuji. Myslel jsem, že by se vnitřek dal natřít nějakým lakem, který se používá na podlahy. Je to dobrý nápad? A případně bych prosil, jaký lak bych měl použít. Nad vanou není střecha, je celý rok venku a v zimě do ní padá sníh.

Jde o to zda by toto vše lak snesl - i velké slunce, teplo. Zda by se neroztekl na slunci, a podobně. Nebo lodní lak.

Děkuji

Všechno chce svoje. Epoxidové, polyesterové a polyuretanové nátěry jsou drahé, protože se od nich vyžaduje, lidově řečeno, aby něco vydržely. Lak na podlahy za těchto podmínek moc nevydrží a za krátko půjde dolů. A tu základovku, kterou jsi použil, bych já osobně pro tento účel nepoužil - pokud přijde do přímého styku s vodou, ve které se někdo koupe.
Nevyplatilo by se radši koupit nějaký menší bazén?

Jedine epoxid + tužidlo. Tých 250.-Kč a nákup brúsneho papiera ťa nezruinuje.

S ostatnými patlaninami nemáš šancu, zle sa udržujú.

Epoxidový náter vo vani pretrieš neriedeným Savo originál prípadne vopred, po zime, odmastíš vaňu nejakým pracím práškom ak je upatlaný vnútrajšok a máš do konca života s nátermi pokoj. Ja mám tiež vaňu vonku pred chlievom a slepačárňou do výšky pásu podmurovanú, kde sa počas sezóny nalepí vnútri aj centimeter bahna, lístia, mechu. Po vydrhnutí raz za uhorský rok je vaňa vždy ako nová, biela až oči ťahá aspoň tri dni, než sa zase fest nezaserie.

Já použil Hammerite, je pravda, že je v koupelně a jsou to tři roky. Též natřel do poloviny vany.
Pochopitelně jsem důkladně připravil podklad. V závěru středně osmirkoval, vysál a nakonec umyl acetonem.
Nanesl válečkem dvě vrstvy při dodržení návodu. Dnešní stav je jako bych to dělal včera.