Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabelovka a telefon novostavba.

Dobrý den,
Jak se řeší fyzicky připojení domu na kabelovku a telefon?
Dělají se dneska ješě vůbec přípojky telefonu u novostaveb?
Asi jen kvůli internetu je tak?
Odhalil jsem přípojku telefonu předpokládám že je to kabel 1x4x0,6.
Ten si mám vyvést pod fasádu do krabičky a z krabičky natáhnout kabel do datového rozvaděče? Jakým kabelem? Nějaké SYKFY? Jak je to s kabelovkou? Musím ještě zjistit jestli je přípojka vůbec zrealizovná. Ta se tahá koxem? zase do krabičky a z krabičky do datového rozvaděče? nebo stačí nachystat ke kabelům kopoflexovou chráničku až do datového rozvaděče a kabely se dají v zemi nadpojit? Napojení by samozřejmě realizovaly pověřené firmy. Díky.

Nejlépe kontaktovat příslušného pracovníka fy CETIN. Ten se vyjadřoval v ke stavbě v průběhu územního/stavebního řízení, ten řekne jak postupovat.Když se to nezadaří tak položte Kopex od konce kabelu tam kde chcete mít domovní rozvaděč. Po 1XN 0,6 by mohlo fungovat vše, ale podstatná je vzdálenost od zdroje.
Nebo si od sousedů zjistěte kdo je v místě zhotovitelem a údržbářem a ten taky poradí.