Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaklady na plotik

Zdravim,

Chcem sa opytat, aku zvolit hlbku a rozmer zakladu pre betonovy stlpik, ak chcem stavat plechovy plot. Zatial uvazujem, ze zabetonujem ocel. stlpiky na vzdialenost 3m. Na to sa navaria L profily a namontuje plech. Kedze ale je to znacna plocha a videl som uz nejeden plechovy plot prevrateny, chcem sa poradit aku zvolit jamu na zabetonovane rury. Pre jednoduchsie delenie (zo 6m kusov) som uvazoval 3m dlhe rury, ktore by sa na 1m zabetonovali. Cize vrtakom by som vyvrtal dieru. Avsak akeho priemeru ? Alebo racej vykopat ruhy kolmo na plot s urcenymi rozmermy ? Akymi ? Nechcem to male, ale zas ani zbytocne predimenzovane. Dodam, ze zem je tam klasicka ornica, nie je to nijak spevnene, nie je to kameniste ani podobne. V hlbke 0,5 – 1 m postupne prechádza do ílu.

Dakujem,

Mato

Trocha zmena,

Budeme robit pletivovy plot, na ktory ale pojde tieniaca plachta (80%tna)
Ako dimenzovat zaklady a stlpiky ? Budu vhodne bezne predavane trubky s fi 48mm pozinkovane, poplastovane, hrubka steny 1,5mm ? Bojim sa ci sa neohnu.
Planujem na to plot 180 cm vysoky s rovnako vysokou plachtou. Stlpiky 2,5m, s tym ,ze sa zabetonuju do jamy 60cm hlbokej, priemeru 200 mm (alebo racej 250 ? ) Rozostup 3m.
Bude to prijatelne ? Alebo pouzit ocelovu trubku fi 42 hr. steny 3mm a navarit na nu matice a pracne to ponatierat ? Korozivzdornost bude ale nizsia...

Dakujem za nazor.

mel jsem drateny plot se stinici plachtou.. ve vichrici mi lehnul.. zvednul jsem to jako debil, zabetonoval hrubsi trubky.. pri poryvu vetru vydrzel plot, nevydrzela to plachta.. :)

cely slavny drateny plot sel do (_._), dal jsem vsude betonovy a je vystarano, navzdy.. zena je spokojena ze tam neni videt, ze si ma kam povesit truhliky, ja jsem rad ze mam svaty pokoj

jinak.. vice betonu = vice bezpeci :) takze pokud fakt drateny, tak vetsi diru (tzn. tech 25cm v prumeru), hrubsi trubku.. radsi at to stoji treba o 20% vice, ale bude to udelane poradne a nafurt.. neni nic horsiho, nez znova a znova investovat do prace, ktera byla puvodne udelana naprd, protoze jsem setril :)

Dobrý večer,syn staví,na oplocení pozemku chtěl také kupovat ty trubky co uvádíte,je to slabota,kdysi jsme měli podobné tenkostěnné sloupky na výběhu pro slepice,dostala se do nich postupně voda otvory pro drát a pozvolna jedna po druhé asi po patnácti letech uhnívala hned nad betonovou patkou.Hned jsem mu to vysvětlil a na bazoši jsme koupili vyřazené lešeňové trubky,očistili,natřeli,zabetonovali a opatřili pokličkami proti vodě,je to jiné kafe,už když za ní vezmete rukou a zapáčíte,drží a vydrží desítky let,je na nich lepší ocel a né bláto,které rezne jako na těch rádoby origo sloupcích.:-)