Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukova izolace tramoveho stropu

Zdravim kutily,
koupil jsem byt v bytovem dome s tramovymi stropy a bohuzel resim problem s hlukem - hudba, televize. Hluk jde od souseda co bydli nad mym bytem. Je to starsi pan, takze hure slysi a vse ma pustene dost hlasite. V noci je klid, ale problem je ten, ze pracuji na smeny. Planuji rekonstrukci loznice a pri te prilezitosti chci vyresit i tento problem. Planuji dat mezi tramy 20 cm mineralni izolace, na podbyti tramu pridelat sadrokarton a pokud bude problem pretrvavat, udelat jeste 20 cm podhled a ten rovnez vyplnit mineralni izolaci. To by sand melo problem vyresit, co myslite? Jakou mineralni izolaci by jste mi doporucili pouzit? Zatim mne nejvice zaujal Rockwool Superrock.
Dekuji
Jiri

hluk se nese konstrukcí, nikoliv jen hmotou podlahy a stropu. Takže nosnými zdmi, stoupačkami topení, neodizolovanou příčkou apod. Takže zmíněné udělat můžete, nic tím nezkazíte, ovšem pokud dosáhnete citelného útlumu, bude to úspěch.
Vše je potřeba z výše uvedených důvodů důkladně odizolovat, tj. nic nekotvit napřímo, ale přes gumové podložky, stejně tak na okrajích nic nespojit se zdí atd., aby se Vám z nového pohledu nestala nová rezonanční deska...
Osvědčené je např. Isover Piano, v zásadě ale vyhoví většina tužších izolací. Pro snížení akustického přenosu je více důležité množství vrstev s rozdílnou hmotou a fyzikálními vlastnostmi.

Nuž z mojej strany tak trochu súhlas s predchádzajúcou odpoveďou a trochu aj nesúhlas..pravda je že zvuk sa šíri hlavne konštrukciou..ale vata to nijak nevyrieši..jediné riešenie je zaťažiť konštrukciu tak aby neprenášala vybrácie..mám doma ten istý problém..pri prestavbe domu som sa nechal presvedčiť na "suchú podlahu", pretože trámy boli v dobrom stave..a potom ma išiel šlak trafiť..každý krok na poschodí, každý šramot či spadnutú lyžičku počuješ o poschodie nižšie..skúšal som všeličo (vrátane vaty) a nič..až napokon mi jeden starší odborník vysvetlil v čom je problém..a zrazu hups a všetko je jasné..naši dedovia veľmi dobre vedeli, prečo na povale sypali medzi trámy škvaru..tento materiál okrem dobrej izolácie aj zaťažil konštrukciu a tým pádom zastavil prenos zvuku..de facto to stálo ďalšie investície pre rozobratie podlahy, vyplnenie vhodným materiálom tak, aby sa v konečnom dôsledku nepreboril o poschodie nižšie a znova nasadiť podlahu..a bolo po probléme..takže len uvažovať ako to vymyslieť alebo si kúpiť tlmiče na uši..a ešte jedno - angličania vymysleli akýsi závesný systém pod podlahu na voľných trámoch práve na tieto problémy s prenášaním hluku..ale stojí to majland a tak či tak by si musel u suseda vybrať celú podlahu..želám pevné nervy--