Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrový terč na praskliny

Zdravím, na fasádě domu máme praskliny a chci je zamáznout několika sádrovými terči, abych mohl pozorovat, jestli pracují nebo ne. Jak silnou vrstvu sádry tam dát? Stačí jen přemáznout slabší vrstvou nebo radši více sádry a dát jí více do praskliny, aby přes ní nebyla jen šlupka?

A jak poznám potencionální problém? Popraskáním sádry?

Pokud se to hýbe, tak terč během pár dnů až týdnů praskne. Jedno jestli bude silný 5mm nebo půl metru. Ale pokud tam ty praskliny jsou už delší dobu, nezvětšují se a neprovádíte nějaké zásahy do konstrukce, tak bych z nich nedělal vědu.

Jde mi spíš o to, jestli ten terč nepraskne třeba z důvodu počasí a tak. Prasklina je v nějakých místech i 1 cm široká, tak aby se sádra nepropadla třeba tím počasím a tím zhatí měření - o to mi jde... Tak jestli raději dát větší vrstvu přímo do té praskliny.

V mém staticky stabilním domě mám zasádrovaná místa i přes 30 let a nikde nic nepraská. Myslím že pokud by se vaše zdi nehýbaly, tak ta sádra pro účely měření pár dnů také vydrží.
Ovšem jestli tam máte praskliny 1 cm široké, tak to už bych ohledně stability zdi moc optimistický nebyl. Každopádně zkuste přes to natáhnout trochu sádry(prostě aby to jen utvořilo souvislou vrstvu přes narušené zdivo) a uvidíte.

Žádná změna neproběhla, jen poslední 3 sezóny se tam jezdí jen o víkendech a tak v zimě přes týden promrzá a o víkendu zatápíme, ale ty praskliny už tam byly předtím. Jen nevím, jestli se nezvětšují. Ty praksliny jsou jen na štítu, jinak na celé chalupě ani jedna... Dokonce jsem našel na půdě prasklinu (u štítu), která je celá vyplněná nějakou montážní pěnou. Důvod nevím, ta to asi nezachrání...