Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání betonoveho zakladu na komín

dobrý den,
prosím Vás chtěl bych Vás poprosit o radu jak nejlépe vyrovnat základ pod komín.
Věc se má takto, na základové desce domu je izolace a na ni mám udělanou betonovou kostku
o velikosti 40x40cm a výšce 42cm , dal sem do ní i železnou výztuž.
Vzhledem k tomu že komínové cihle jsou broušené a lepí se na lepidlo, potřeboval bych udělat
na tu betonovou kostku další vrstvu kde bych udělal co nejlepší rovinu. Otázka je ale s čeho
a o jaké tloušťce a zda je potřeba to nějak kotvit k původní betonové kostce (třeba vyvrtat
do ni díry a na chemickou kotvu vložit roxory, nechat čouhat , popřípadě
k ním přidělat třmínek , a pak zalít další vrstvou).
Napadlo mě, zda by stačilo udělat 3cm vrstvu s betonového potěru salith ZE
http://www.salith.cz/salith/betonovy-poter-25-mpa# obsah
nebo namíchat beton v poměru 1:3 a kamenitost 0-8mm , tím sem vylil i stávající betonovou kostku.
a udělat třeba 5cm vrstvu.
děkuji

take sem uvazoval ze bych to dal na maltu ale nejsem si jistý zda bych to usadil presne do roviny
(jelikož puvodne sem chtel dat kominove cihle a ty vylit betonem ale nedarilo se mi to dat presne do roviny ,vzdy to melo nejake male vychýlení, proto sem tam udelal tu betonovou kostku, jen se mi to nepodarilo udelat rovne), jednodužsí by bylo to dat do roviny pomoci betonoveho poteru (jelikoz tam si dam bedneni presne do roviny a jen to vyleju) a potom na lepidlo, prakticky tak jak se zaklada první rada cihel jak pise matyas, akorát místo zakladaci malty bych pouzil betonový poter. Jen nevim zda je lepsi betonový poter nebo namíchat beton a jakou vrstvu, popripade zda kotvit jiz k stavajicimu betonu.