Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení přes autobaterii

Dobrý den, potřeboval by jsem od vás poradit ohledně osvětlení venkovního přístřešku přes autobaterii. Můj asi hlavní dotaz je ohledně ochrany baterie před úplným vybitím ... jde mi hlavně o to jak lze ochránit baterii abych ji jak se říká ,,nevymlátil do ****ek,, protože pokud vím tak baterie by se tím docela poničila. Další věcí je pak jestli je lepší zapojovat světla sériově nebo paraelně (budu kupovat 12V osvětlení) díky za rady

Hlavne tie svetla kupuj LED, nech to nevybije baterku za pol dna.

(... ked pouzijes nejaku 6W LED, tak nemusis riesit ochranu, ptz autobaterka ma nejakych 70Ah*12V=840Wh, a 6W to teda zvladne napajat 140hodin, to by si tam musel nechat svietit tyzden. Normalna ziarovka 60W apod by to vybila 10x rychlejsie, a svietivost ma jak ta 6W led)