Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kovové úlomky v motorovém oleji

Ahoj,
o víkendu jsem dělal rutinní výměnu motorového oleje a filtru (Toyota Yaris 2007, 1.3 64kW VVT-i, najeto 140,000 km) výměna po cca 9,000 km.

Při slévání vyjetého oleje ze sběrné nádoby do kanystru zůstaly na dně nádoby tři kovové úlomky, viz. obrázek. Z obrázku to není dobře vidět ale jsou vyloženě ulomené.

Co by to mohlo být? Nějaká kovová hoblinka by mě asi až tak netrápila, ale totok vypadá až moc pravidelně. Utěšuju se tím, že by to mohlo být jen něco z konstrukce filtru, který jsem vylil do stejné nádoby...

Na chodu motoru nic poznat není, ani dřív nebylo. Spokojeně přede, spotřeba dobrá, ochotně startuje, vytáčí se hladce, auto nic nehlásí, žádná provozní kapalina nemizí...

Díky za nápady.

[img=/file/view/4567-kov-jpg]http://kutilska.poradna.net/file/view/4567-kov-jpg [/img]

Mně to taky nesedí, ale nádoba (plastový "pekáč")byla čistá, nikde nic v ní. A ledva jsem vypustil olej, tak jsem to šel přelít. Nikdo tam nic hodit nemohl.
edit: A oleje kupuju už leta značkové, balené, s nalepenou ochrannou fólií na hrdle. Žádné nalévané.

Fotka to zkresluje, je to malinké, výpustním otvorem by to prošlo klidně naráz všechny tři kostičky. Doma to změřím a zkusim magnetismus.
Připadám si jak pako, ze kterého si někdo udělal srandu a v nestřeženém okamžiku to hodil do vypuštěného oleje, ale byl jsem doma sám...

To vypadá podľa pravidelného tvaru ako ulámené zuby nejakého čerpadla, konštrukcia filtra to nebude. Jedine, že by ti nejaký fachmajster dal do olejového filtra silný, neodýmový magnet na zachytávanie metalických ívercov vyčvachtaných zo spaľovacieho motora vyrobeného z pred roku 1900 nejakým kováčom na kolene.