Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoky tlak v bojleru.

Zdravím.
Normálně mam tlak 4 bary.
Pokud teplou vodu neodebírám, při 60 stupních tam mam už 6,5 baru a pojistný ventil začíná chcat.
Mam 120 l bojler.
Až dožije, nahradí do 200 l.
Jak spočítat expanzní nádobu která by toto vyřešila?

Pripomina mi to jeden slavnej zapis pilota do zavadovky:

Zapsaný problém: Třecí zámky způsobují, že se škrtící páčka zastaví.
Mechanik dopsal: proto tam také jsou

IMHO nikde zadnej problem neni, vsechno funguje presne jak ma a jak to bylo navrzeny a neni zadnej duvod do toho jakkoliv stourat.

Mám přízemní rozvod, takže sprchování cajk, kýbl napouštím lepší baterií ještě z Myjavy a bojler za 3 tis. Ariston bude mít 10 let.
Právě předchozí malý bojler u dřezu a pak větší v koupelně prorezly - rázy poruší smalt u svaru. Plus mizerné italské pojišťováky, to přiznávám.