Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena oken - izolace

Dobry den,
v byte menim dve okna a resim jak je co nejlepe zaizolovat. Mezi oknem a zdi je cca. 10 cm, viz. foto:
cFnGna

Mam v planu na boky prizdit YTONG (sadrova omitka + nerezove spojky) a ted resim co dal. Bud muzu dat YTONG az ke stene a nebo kus od steny a prostor vyplnit penou, zde jsou dve varianty:
eUQafv

Co bude lepe izolovat? Mezi puvodnimi okny a zdi byla prave ona cca. 10 cm mezera a neustale se tam drzela vlhkost a plisen. Proto chci na boky nosne zdi prizdit YTONG a zabranit tak dalsim problemum.

Nebo klidne poradne jinou variantu.
Diky.
Andrej

Za normálních okolností by se Vám nic s polystyrenovým ostěním stát nemělo, ale pokud máte např. nainstalované žaluzie s držáky šnůrek, potom při neopatrném otevření okna na 100% uděláte do ostění dírů právě tímto držákem šňůry (a někde i horním krytem mechanismu žaluzií). Vidím to zde v práci, kde měnili stará okna za plastová a ostění zapravovali 1 cm polystyrenem, perlinka, štuk. Ale pokud žaluzie mít nebudete, neměl by být problém.
Pokud budete lepit Ytong na pěnu, pozor na rozpínavost pěny! Pro jistotu aspoň deset minut tvárnici fixujte, ať Vám neujede. :-)

Za mě vyzdít Ytongem. Z vnitřní strany stejně není moc vhodné izolovat. Ytong má už celkem dobré izolační vlastnosti a proti polystyrenu je pevnější. Samozřejmě polystyrenovou desku vezmete, rozměříte na celé ostění a celé potom nalepíte. S ytongem bude trochu více práce.

Jak bych to na Vašem místě dělal já:

1) Na nízkoexpanzní pěnu nebo lepidlo nalepit na stěnu porfix nebo ytong (buď pod úhlem - otevřené špalety nebo rovné - to je na vás). Pro klid duše se dají bloky Ytongu pojistit delšími zatloukacími šrouby s hmoždinkami.
2) Na rohy na lepidlo (nebo ruční sádrovou omítku) usadit rohovou lištu a na okna nalepit APU lišty se síťkou
3) Natáhnout sádru na zbytek ostění lepidlo s perlikou nebo sádrovou omítku. Pokud lepidlo s perlinkou, bude ještě následovat štukování.

Pokud jsem na něco zapomněl, určitě mě někdo doplní.

Tak hodně zdaru :-)