Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Horký konec kabelu od el. kamínek

Ahoj, na chalupě máme el. kamínka a po nějaké době je konec kabelu u zásuvky celkem horký. Kabel jsem rozebral a vzhledem k tomu, že licny na konci byly černé, tak jsem ho raději celý vyměnil. Pokud i nadále bude kabel horký, tak už mě napadá jedině vyměnit zásuvku (vše je správně dotažené). Je ta teplota kabelu normální (kamínka mají celkem vysoký příkon - 2000W) nebo je někde problém?

Z mé zkušenosti se kabely zahřívají a když si člověk koupí třeba cívku, tak se musí při používání rozvinout, aby se nepřehřála tepelná pojistka. Spíš otázka je, jak moc se může kabel ohřát a je to v pořádku. Krom toho, na zahřátí kabelu nemá vliv zásuvka. ta má maximálně vliv na koncovku.