Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zvolit strop

Dobrý den,
mám dotaz na místní stavebníky. S ohledem na cenu jaký stropní systém vyjde nejlíp?
V projektu mám miako ale slyšel jsem že existuje něco podobného i v betonovém provedení (údajně levnější?), případně nějaké panely.
Strop by měl být co nejlehčí a zároveň i dost únosný. Je to strop v 1NP (podlaha 2NP). Podkrovní domek půdorys 8,1 x 8,1m - zhruba uprostřed je nosná příčka. Stěny z Porfixu tl. 300mm.

Marku, nelze odpovědět, páč každý výpočet bude ovlivněn tím, čeho chci dosáhnout. Musel byste započítat všechny náklady, což bude složité. Něco jiného je materiál, další vlastní práce s montáží, pak i úklid pomocného materiálu. Příklad, přijede náklaďák, jeřáb položí panel, na něj jen pochozí skladba podlahy.
Miako, náklaďák, složit nosníky, vložky, dovézt podpěry, vynosit nahoru, podepřít, beton, odklidit, odvézt palety...
co je náročnější? Panel taky něco stojí, ale hned po něm můžete chodit.

Vše má něco..
Ekonomický výpočet si musíte udělat sám, nebo někomu zaplatit.