Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor

Zdravím, odešel mi cca 20 let starý kompresor domácí výroby, než seženu nový kompresorek z ledničky nebo klimošky, jaký typ by byl třeba lepší na standardní domácí foukání pneu, ale třeba i něco víc, přeci jen nabídka nářadí je velká a přípojky univerzální. Počítám i s tlakovou nádobou, aby zvládl něco kolem těch 150 l/min, čiže sací výkon by měl být vyšší, to ještě musím nastudovat.

Já jsem si kompresor postavil ze dvou ledničkáčů a díky univerzální základové platformě (ze staré dvojkompresorové lednice) můžu kdykoli jednoduše vyměnit kompresor za jiný (takže když seženu silnější, měním)

Doporučuji koukat po kompresorech z velkých lednic, nebo pultového mrazáku.

Jinak 150l/min ten ledničkový nemá ani omylem, možná tak 3-4ks

Za hubičku? Dám 2-3 tisíce, zjistím, že je to jen tak na foukání gum a za 5-6 tisíc bych už třeba mohl mít i nářadí, každý kus zase 1-3 tisíce :D Takhle za pár kč budu opravdu foukat jen ty gumy. Mám v rodině elektrikáře a kutily, udělat kompresor není o nic náročnější než ho dojet 60km koupit do nejbližšího rozumného obchodu.

Kolik to má litrů ty hasičáky ??? Já mám 24L.

Edit: Tipl bych tak 6-8L ?? To by dalo cca těch 16L na 4:30 min.... Je jasné že výkon je nižši což se dalo očekávat... To je dostatečně tak na foukání gum a případně lakování... Například nůžky na plech či rázový utahovák sežerou až 120L za minutu, tedy zcela nedostačující. I můj kompresor na to nestačí... Respektive krátkodobě to utáhne ale při delším zátahu je už potřeba si těch 30s počkat. U nůžek na plech, rázový utahovák nemám ale spotřeba je taky taková, stejný princip. Nejlepší je co má známý, tlaková nádoba na vozíku cca 1000L a 3f motor a tuším 4 pístky... Jak to zapne tak dědina zhasne ale ten tlak a zásoba jsou víc než dokonalé.

Jaký to má přesně objem nevím, ale jsou to 6kg vodní hasicí přístroje.
rozměry jsou cca 18x50cm, takže teoreticky má cca 12l jeden.
Jinak kompresor má příkon 2x150W

Schválně zkuste stopnout za jak dlouho nafouká ten Váš kompresor 10bar... a při jakém příkonu.

S tímto kompresorem jsem postavil celý dům (40000ks hřebíků, při spotřebě hřebíkovačky 3l/8bar) a nestalo se mi že bych na něj musel čekat.

Když se třeba podívám na tohle video, tak za 50s udělám 20 výstřelů po 3l/8bar. Takže teoreticky to stíhá 60l/min při 8bar.
Samozřejmě se to nedá srovnat s kompresorem s 5kW motorem, ale na většinu domácích prací naprosto bez problémů, za pár korun a úplně potichu.
Nedovedu si představit že by mi tu během stavby řval kompresor - to by mě sousedi vykostili :) už takhle si jeden byl stěžovat na tu hřebikovačku :)

watch