Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodavatel elektriny

Zdar,
chci se zeptat, jsem v Praze a potrebuju zmenit dodavatele elektriny.

Jak to je? Meni se ke konci roku nebo se da kdykoliv?

A jakyho dodavatele energie byste doporucili?

---

Ono abych to upresnil, jsem u Europe Easy Energy a byla o tom debata na ekonomicky a ta firma byla koupena firmou Bohemia Energy. Tak jsem se na to ptal segry a ty se to nelibi, rikala, ze bych mel jit jinam, ze to je problem. Ona temhle vecem rozumi, takze na ni dam, ale otazka je ke komu jit. (Sama je u CEZu, jenze s tema neni rec, oni chteji nejaky inkaso z uctu a to nechci ja, ja chci platit klasicky prevodem z uctu.)

Jediny dovod na zmenu je cena, "elektrika" co ti ide do zastrcky je furt stejna. T.j. ked ti nejaka ina spolocnost neda napr. nizsiu cenu alebo ine vyhody, tak nema ziaden zmysel nic menit. Segra nech ti vysvetli ze preco by to mal byt problem, ptz tam ziaden problem byt nemoze.

Riziko vseobecne je len v tom ze firma moze skrachovat a clovek ked si predplatil napr rok tak to prepadne, alebo ze firma zmeni ceny a ze mas nejaku zmluvnu dobu na X rokov apod a nemozes prec, zavisi od zmluvy. Ale ked uz tam si, tak je to irelevantne, zmluvu uz mas a ked mozes prec tak s nou neni ziaden problem.

Problémy souvisí i s tím, do jak obludných výší mohou narůst nepatrné "delikty". Organizace Člověk v tísni uvádí na svých stránkách příklady. Pohledávka u BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. ve výši 277 Kč byla uhrazena o dva dny později, vznikl úrok z prodlení ve výši 0,93 Kč, který byl následně vymáhán. Cena činí téměř 22 tisíc korun. Prodlení v ceně koruny se znásobilo dvacet dva tisíckrát.

aktualne.cz

Proste muze se stat, ze clovek udela chybu a normalni firma se ji nesnazi zneuzit, prave na tohle me segra upozornovala, ze s Bohemia Energy jsou trvale problemy v tomto smeru. Tudiz jdu pryc.

Keby to bolo tak jak tam pisu tak by im mohol aj poslat 278 Kc, a hned aj sucasne posielat na nich exekutora ze mu dlzia korunu a ze exekutor ma zlaty naramok a preto jeho cas stoji 100Kcs/sekundu. Take jednoduche to zas neni, to by som hned menil job na exekutora hihihi. Ale ako pisem nepoznam CR zakony.