Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hadica vložená v sude,ako ju zabezpečiť?

Pozdravujem.V záhrad.osade nám púšťajú vodu z nádrže na kopci samospádom 1x týždenne cca 2 hod.Ak je dlhšie sucho,tak aj len každých 10 dní.Napustím si IBC kontajner s prepojením na 5 tiež prepojených sudov (2000L).Potom napúšťam ešte 5 ďalších sudov rozmiestnených na rôznych miestach,aby som mal bližšie k záhonom.Robím to tak,že hadicu vložím do suda a na vrchu priložím doskou,aby ju zo suda nevyhodilo.Napriek tomu sa často stane,že zo suda "vyskočí".
Prosím,nemáte niekto osvedčenú vychytávku,čo namontovať na okraj suda,aby to hadicu tých 10 min.zabezpečilo a potom som s ňou prešiel 8m k ďalšiemu a na ňom urobil to isté?
Ďakujem.

Já jsem si vyrobil přípravek.Na konzolu která se dala přichyti na sud jsem navařil kus trubky aby vnitřní prům odpovídal hadici do tohoto přípravku jsem vždy hadici nasunul.Pokud se nechceš patlat s konzolou tak bych ti doporučil malou truhlářskou svěrku a na její hřbet navařit kousek té trubky stačí ti coulka.pokud by hadice měla tendenci vyklouznout tak ji aretuj dřevěným klínkem.