Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní ohřev vody pro nebytový prostor

Dobrý den,

rád bych se zeptal na zkušenosti a radu, jak co nejlépe vyřešit záložní ohřev vody pro mycí pult v rodinném kadeřnictví. Celý prostor je standardně napojen na TUV z centrální kotelny (činžovní dům), která však mívá výpadky a odstávku v létě. Pro velmi krátké období, typicky 1-2 týdny do roka + období, kdy se bude kotelna rekonstruovat, tedy potřebuji vyřešit záložní zdroj teplé vody. Celý problém tkvý v tom, že bych se rád vyhnul větším zásahům do vodoinstalace (musel bych komplet rozebrat podstavec, na kterém stojí celá kuchyně a mycí pul) a jsem i prostorově omezen.

Idélní řešení se mi jeví, zokoupit malý elektrický ořívač se zásobníkem 5-10litrů (což pro provoz bude dostačovat a plně dohřátá voda bude vždy do 15min) a ten napojit do stávajícího systému na rozvod teplé vody (samozřejmě se pojistným ventilem atp.). V momentš, kdy nebude fungovat centárlní kotelna by se tento ohřívač pouze zapnul do elektriky a ohříval vodu namísto kotelny. Prosím o názor/radu zda toto řešení je možné případně jaké vás napadají úskalí či jak jinak lze řešeit sériové zapojení ohřívačů Kotelna/Elektrika

děkuju
H.

Ja sice nie som instalater ale seriove zapojeni bude blbe v tom, ze ti za normalnych okolnosti (ustredne kurenie) furt v tom ohrievaci ta voda vychladne, a budes muset zakazdym odpustit celych 10 litrov aby ti zas sla tepla voda a zas to vychladne a tak dokola, co je neekonomicke a nezmyselne. Takze bud tam urobit potom aj "skratku" cez nejaky ventil paralelne k ohrievacu, alebo zapojit ohrievac z trubky studenej vody na teplu a pouzit nejaky ventil typu bud-alebo.