Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení a upevnění stolu

Zdravím, chtěl bych si poprvé něco udělat sám, tak jsem se rozhodl pro stůl. Jeho rozměry jsou popsané na obrázku. Tloušťka je 1,8cm. ty rozměry 1,2m x 40cm, 1,2m x 30cm a 30cm x 20cm jsou desky, které chci spojit ale nevím jak přesně, jestli je spojit přes spojovací kolíky a lepidlo a nebo se vyrábí L profil s výztuhou tak dlouhý (70cm). Otázka zní, jestli byste mi nepomohli najít nějaký L profil s výztuhou, který by udržel dejme tomu 50kg (PC, monitor, bedny, když se o stůl opřu atd.) Na druhém obrázku je L Profil s výztuhou, který máme na poličku s mikrovlnkou tak bych chtěl něco podobné, aby se stůl jako kdyby přichytil ke stěně ale aby byl pevnější.
díky za rady.

na každý stůl potřebuješ někdy v životě stoupnout, proto musí mít nosnost 100kg. proto tloušťka desky spíš 2.8cm.
tenkou desku stolu jde podepřít trámem nastojato 8-10cm x 2cm, v místě kót 30 a 40cm
ale protože stůl není moc široký (jen 120cm), dá se ta vzpěra vypustit, když na to člověk stoupne rozumně = jednou nohou na kraj. (mám stůl 160cm, bez té vzpěry, dřevotříska jen 2cm a když nešlapu doprostřed, jde to)

myšopodložková pravá deska bude do budoucna = při změně využití zavazet, rovnou bych počítal se sklápěcím provedením. podpora nějakými 1-2 vzpruhami, trochu podobně jak u té mikrovlnky

Nechápu, proč spojovat desky - v truhlárně ti to uříznou z jednoho kusu do požadovanýho tvaru. Já si nechávám řezat a ohranit rohy do oblouku (vnitřní i vnější), zvláště v tom místě pro podporu pravé ruky (myšovací část).
K tomu stolový nohy, pokud to chceš chránit proti prohnutí, tak tam dej lub (deska asi 10 cm na stojáka zespodu stolu). Ke zdi to pak chytni pomocí malých vinglů, dají se koupit.