Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotel Atmos když nejde proud

Dobrý den, mám kotel Atmos C20 S zatopila jsem když nešel proud, nakonec to dobře dopadlo,ale jsem zjančená a pořád hlídám zda jde proud ,z baráku se bojím hnout,je nějaké jiné řešení než vybrat kotel.Omlouvám se manžel odešel a s kotlem mě nic nenaučil.
Děkuji Stehlíková

Však neva, kotol je vybavený k tomuto účelu nejakou ochranou, ak vypadne sieť 230V mal by sa mechaniky spustiť uzáver klapy nasávania čím kotol scípne než začne variť voda bez núteného obehu čerpadlom v sústave.

Ideálne bude vybaviť kotol záložným zdrojom.(Nové náklady)

Baterka, napr. Pb kyselinová, bezúdržbová (12V/100Ah), menič napätia z jednosmerného 12 na 230V striedavý a inteligentnú nabíjačku s udržovacím nabíjacím napätím (max.100mA/16V) pre túto 12V acid baterku (ak máš kotol v odvetranej pivnici výpary z baterky nevadia, lebo sú články autobatérie zablendované špeciálnou membránou).

Potom si v kľude odbehni, predimenzovaný záložný zdroj kotol spolu s obehovým čerpadlom na desiatky hodín v pohode istí, do doby, než vyhorí plný zásobník peletiek.

Nevím,ale ta ochrana asi chybí,stříkala voda po celé kotelně, jsem z to v šoku ještě dnes,záložní zdroj je pěkně drahý,ale jsem ráda,že o tom teď vím, rady byly jen na vyndání žhavého z kotle.
Díky moc.

Také mám Atmos - C18s
Chladící smyčka se nepřipojuje na vlastní zdroj vody ale na "městskou vodu" co teče i při vypnuté elektřině.

Z toho co píšete je nejmenší investice záložní zdroj jak se píše nahoře.
Mrkněte na oběhové čerpadlo topení a podle watů vybrat záložní zdroj: odkaz
Doporučuji také konzultaci s instalatérem nebo firmou který/á zná kotle Atmos.

Dopručené zapojení kotle: akumulační nádoby, ladomat, chladící smyčka, ekvitermní regulace.

neumím zde správně vkládat dotazy a odpovědi

Ćlověk se furt učí :)