Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení voltmetru a ampérmetru

Dobrý den, prosím u radu. Vyrobil jsem si autonabíječku a chci k desce připojit digitální panelový ampérmetr a voltmetr. Bohužel se mi furt nedaří zapojit ampérmetr do obvodu tak, aby mi to neházelo zkrat. Poradili byste mi prosím kam to přesně zapojit? děkuji Vám.

Přesně tak. Před pár roky jsem také zapojoval do obvodu toto měřidlo a napájení jsem musel galvanicky oddělit. Nepamatuji se jestli to zkratovalo, ale rozhodně to při napojení na měřený obvod nefungovalo. Ze schématu je věc naprosto jasná. K napájení jsem použil takový ten malý čínský krám, co se strčí do zásuvky a poskytuje USB port s potřebným napětím 5V.