Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení voltmetru a ampérmetru

Dobrý den, prosím u radu. Vyrobil jsem si autonabíječku a chci k desce připojit digitální panelový ampérmetr a voltmetr. Bohužel se mi furt nedaří zapojit ampérmetr do obvodu tak, aby mi to neházelo zkrat. Poradili byste mi prosím kam to přesně zapojit? děkuji Vám.

Google funguje. Já mám spíš problémy s tím, že panelové měřidlo má 5 drátů (2 tenké - červený a černý = napájení multimetru, mám zapojené správně. 3 tlusté - černý a červený mám na výstupních svorkách, aby mi to ukazovalo výstupní napětí, modrý tlustý drát nevím kam zapojit přesně do obvodu). Děkuji.

Z desky ti jdou dva dráty, jeden je + a druhý - na baterii Ja ? .... Tak to udělej jednoduše, z té trojlinky měřáku zapojíš černý drát na - Výstupu, červený na + výstupu, pak drátkem povedeš z té samé + svorky výstupu přímo na + baterky a na - baterky připojíš modrý. Nevím jak jinak to napsat, na tom schématu k měřáku to máš přesně a zcela jasně nakreslené.

Na tom tvojom linku mas predsa aj obrazok kde je schema zapojenia. Si na to klikni a budes vediet jak to zapojit.

Dvojlinka je na napajanie samotneho meraca, zapojis si tam nejakych 12V odkial chces. Bez toho nebudes mat na displayi vobec nic.

Trojlinka je pre to co sa ma merat a je tam nakreslene jasne jak sa to zapaja. "Power supply of load" znamena zdroj napatia pre zataz. A "Load" je zataz.
A polarita tiez neni lubovolna. Cierna je "black", modra je "blue", cervena je "red". Kde je + a - zdroja vidis na obrazku.

Nechcem vidieť výsledok nabíjačky a jej "inteligencie" ak nedokážeš pripojiť na finálne vývody pár drôtikov akým je Volt meter a Ampérmeter.

Radšej nabíjačku otestuj, tj. meraj výsledné prúdy a napätia priebežne na kontaktoch baterky cestou manuálneho digitálneho meráka počas dobíjania. Tzv. dvojitá kontrola.

Nie že ti vylezie nabíjacie napätie nad 17V a viac pri špičkách na pripojených kontaktoch aj po dobití baterky. (16,80V je tolerantná hranica pre bezúdržbové, kyselinové, lebo nad 17V sa vyvaria a krútia Pb dosky). Alternátor vozidiel je limitovaný na max.napätie 14,5V kvôli spotrebičom a žiarovkám.

Přesně tak. Před pár roky jsem také zapojoval do obvodu toto měřidlo a napájení jsem musel galvanicky oddělit. Nepamatuji se jestli to zkratovalo, ale rozhodně to při napojení na měřený obvod nefungovalo. Ze schématu je věc naprosto jasná. K napájení jsem použil takový ten malý čínský krám, co se strčí do zásuvky a poskytuje USB port s potřebným napětím 5V.