Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oznámení nových příchozích do prodejny

Ave. Potřeboval bych poradit, jaký (standardně v prodeji) "bazmek" použít, aby oznamoval příchod zákoša do prodejny - průchod dveřmi. Nic mechanického na dveře (v létě jsou trvale durch). Napadla mě průmyslová optická závora s odrazkou, ale to je drahé jak šlak. Taky mě napadl pyrosenzor, ale ten by zas bral i náhodný pohyb zaměstnanců. Nabastlení zvládnu. Nějaké nápady?

Zkus neco hotového na AliExpress, třeba toto s detektorem namontovanym přímo nade dveře s detekční zónou nasmerovanou přímo dolu, aby to bralo jen průchod rovinou profilu dveří

https://m.aliexpress.com/s/item/32704849302.html?t race=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32704849 302&productSubject=32704849302&shortkey=7jeQfueE&a ddresstype=600

Rozlklikni si tam pak item description - view all pro možné způsoby instalace.

Najdeš na AliExpress i detektory s přímým úzkým paprskem, určitě vyberes.
A za babku.

drahé jak šlak

je pro tebe kolik? Zkus pohledat "PIR infrazáclona", třeba tě něco uspokojí ;-).
Doplním - pokud máš EZS, dá se naprogramovat jednak jako další čidlo, a akustickou signalizaci každého "narušení" ve vypnutém stavu by ústředny EZS měly umět snad všechny (jingle se ta fce tuším zove).

Pyrosenzor ? Co to je? Nějaký senzor ohně? .... Prodávají se normálni PIR senzory které stačí nasměrovat na dveře a jak se něco pohne tak zazvoní, pokud zaměstnanci neodchází ven z pracoviště tak to zvonit nebude. PS: system který by rozpoznal že se jedná o zaměstnance a ne zákazníka by stal pěknou pálku.