Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Znáte nějaký trvale tvárný tmel?

Požadavky: měl by vydržet teploty až 100 st. C, pevně přilnul ke kovu, ale ke sklu jen přechodně, aby tmelený díl byl jen utěsněn, ale dal by se opakovaně sundávat. Nároky na přilnavost nejsou velké, stačilo by aby lehký díl nesklouzával ze šikmé plochy. Napadá mě jen nějaký silikonový tmel, ale nevím jak se chová k materiálům. Dík za každou radu!

jestli se bavíte o klasickém hrnci, který má v pokličce malou dirku pro odfuk páry, tak bych to moc neřešil.
[https://www.kuchynskepotreby.cz/_obchody/prodok/pr ilohy/8/orion-poklice-sklenena-14-cm-0.jpg]

a k tomu chcete použít obyčejné pískátko co se používá na konvici
[https://www.odkarla.cz/images/2e/9e/10200000003129 7/686x0/102000000031297_201.jpg]

Tak podle mě stačí z obyčejného sanitárního silikonu udělat na pískátku hranu, jen aby neklouzalo.

Napr. obyc. sanitarny silikon sa da potom bezproblemov odlupnut. Vytlacil by som si z tuby kolecko na nejaky mastnejsi povrch/sklo a zatlacil na to pistalku a hotovo. Od mastneho povrchu sa to da odlepit. A aj od slla/kachiciek typicky to ide dat potom dole. Existuju aj male tuby alebo kazdy druhy ma doma zbytky sanitarneho silikonu. Moc to riesis.

Ja si myslim ze ak uz, tak velkou rychlostou a nadvihne to tu pistalku a ta padne na zem. Treba k hrncu postavit cinana, dat mu do ruky pistalku a instrukcie.
P.S. alebo naprogramovat si atmel nech piska pri 95° apod. Len neviem odkial to vezme elektriku (baterka nutna, hm, ten cinan je lepsi.)